Склад та види плиткового клею: які бувають, що входить до складу і як зробити своїми руками плитковий клей на цементній основі

Склад та види плиткового клею: докладна класифікація суміші для керамічної підлогової або настінної плитки (70 фото)

Правильний вибір плиткового клею – одне з найважливіших рішень для естетичності та довговічності плиткового покриття. На ринку існує безліч різних типів готових клею для плитки, але кожен з них може мати різне застосування.

Типи плиткового клею

Існує три типи плиткового клею. Найчастіше вибирають тип, тобто цементний клей. Він дуже універсальний і підходить для різних поверхонь і матеріалів. Це плитковий клей надзвичайно міцний підходить і для гіпсової плитки.

Клей Type C сухий, змішайте його з водою у потрібній пропорції. Готовий плитковий клей це тип D, тобто дисперсійний клей. Це простий у використанні клей.

Прекрасно працює як клей для гіпсової плитки, також може використовуватися для приклеювання плитки до дерева, металу, добре працює з керамогранітом. Це ідеальний клей для плитки.Інший тип плиткового клею – R, який є клей на основі реактивних смол. Його найголовніша перевага – максимальна та повна водонепроникність. Це найкращий клей для плитки, підходить і для теракотової плитки у ванній або кухні.

Він чудово захищає від протікання води, тому повністю стійкий до підвищеної вологості повітря у цих приміщеннях. Його також можна використовувати для плитки для підлоги.

Додаткові властивості плиткового клею

Кожен плитковий клей також має додаткові властивості, для яких передбачено подальше маркування. Інформація про них зазвичай знаходиться на упаковці та позначена спеціальним символом.

 • Клейовий розчин зі стандартною швидкістю схоплювання позначатиметься як С1, С2, а це клеї з більш високими параметрами міцності.
 • Клеї для плитки, позначені буквою S, мають дуже високий індекс деформації.
 • Якщо вам потрібен плитковий клей, який дуже швидко схоплюється, вам потрібно шукати той, який позначений літерою F. T означає зменшення стікання.

Цей вид маркування поширюється на всіх виробників та типів плиткового клею. Тому простіше порівнювати, наприклад, Церезіт, Atlas та менш відомих виробників.Завдяки символам ви швидко знайдете потрібний вам клей і зможете визначити, чи зрівняна його ціна з якістю та параметрами.

Гнучкий або напівгнучкий клей

Всі згадані клеї можна розділити на дві категорії. Гнучкі клеї та напівгнучкі клеї відрізняються за здатністю адаптуватися до типу основи.

 • Гнучкий клей більш міцний і не вимагає нанесення на гладку та рівну поверхню.
 • Як можна використовувати, наприклад, для керамограніту на старій плитці або для теракоти, покладеної на нечисту основу.

Також він чудово переносить рухи плитки та основи під впливом низької або високої температури, тому ідеально підходить для використання на відкритому повітрі. Напівгнучкий клей менш стійкий до нерівностей і перепадів температури, і тому більш схильний до потенційних пошкоджень.

Гнучкі та напівгнучкі клеї пропонують усі відомі виробники, такі як Момент або Полімін.Позначення на упаковці клеїв для плитки

Перш ніж укладати плитку для підлоги, ми зазвичай орієнтуємося на її текстуру і зовнішній вигляд. Однак виявляється, що вибір правильного клею не менш важливий.

Варто ознайомитися з його маркуванням, а також із загальними принципами їх вибору.

Визначення класів та параметрів додаткових клеїв для плитки:

 • 1 — стандартний клей з нормальним часом схоплювання;
 • 2 — це клеї з підвищеними параметрами (швидший або більш тривалий час схоплювання та додаткові властивості);
 • F — клей, що швидко схоплюється. Типи розчинів з таким маркуванням дозволяють швидко укладати плитку і особливо рекомендуються за більш низьких температур;
 • Т — тиксотропні розчини зі зниженим стоком.Вони добре працюють при укладанні настінної плитки. Тиксотропні розчини мають так звані пам’ять форми, що знижує плинність плитки. Максимальний стік лише 0,5 міліметра;
 • Е – клеї зі збільшеним відкритим часом. Їх використання дозволяє коригувати розташування плитки після її укладання;
 • S1 — позначення мінометів, що деформуються. Їх застосовують на зовнішніх елементах і в місцях, схильних до навантажень. Клей типу S1 стійкий до навантажень від 2,5 до 5 мм;
 • S2 – плитковий клей високої деформованості. Витримує високі навантаження у діапазоні понад 5 мм. Він не кришиться і не тріскається через деформацію. В основному він використовується на великих поверхнях, схильних до сильного сонячного світла.

Тип поверхні та вибір плиткового клею

З наведених вище даних ясно, що клей для плитки та кахлів повинен добре підходити до типу основи. У разі поверхонь кладки, безумовно, достатньо використовувати цементний клей (для стін С1 або С1Т).

Якщо наша поверхня знаходиться зовні і є ризик зниження температури, краще вибрати розчин C1F або C1TF. Швидше схоплювання розчину захистить його від несприятливих погодних умов.

Вибір клею для деформованих основ (наприклад, з гіпсокартону) дещо відрізняється. Далі слід обрати клейовий розчин підвищеної гнучкості. Хорошим рішенням стане придбання препарату типу C2TE.Підбираємо розчин для складних підстав інакше, це будуть:

Дерев’яна основа

На цьому типі поверхні ми можемо використовувати клеї Dypress, які добре пов’язують плитку з дерев’яною основою.

 • Інше рішення — використовувати цементний розчин класу С2.
 • Проте не варто використовувати його безпосередньо на дереві.

Перед наклеюванням плитки варто грунтувати дерев’яну поверхню спеціальним препаратом, який буде відповідною контактною базою між деревом та розчином.

Металева основа

Слід використовувати спеціальні розчини на основі реактивних смол. Це водонепроникні вироби, які відмінно зчіплюються з металом та різними видами пластику.

Варто пам’ятати, що розчини на основі реактивних смол підходять практично для будь-яких поверхонь, але вони досить дорогі у використанні.

Балкони та відкриті тераси

Розчин має бути стійким до навантажень. У разі менш сонячних терас і балконів із меншою площею достатньо використовувати клей із маркуванням C2S1.

У свою чергу, на великих сонячних поверхнях, де можуть виникати сильні напруження, варто використовувати клейовий розчин типу C2S2. Пам’ятайте, що клей для зовнішнього застосування повинен мати морозостійкі властивості.

Підлога з підігрівом – укладання плитки на поверхню з підігрівом (зазвичай на стяжку) вимагає використання дуже еластичного розчину C2S2. Використання стандартного деформованого розчину S1 не захистить поверхню від розтріскування або падіння плитки.

Старі оздоблювальні шари – перед вибором клею слід оцінити стан основи. Воно має бути стійким та міцним. Будь-яке розшарування або лущення слід видалити.


На очищену поверхню можна використовувати цементний клей із покращеними параметрами. Також рекомендується використовувати занурювальний клей класу D2 або D2T.

Фото найкращих видів плиткового клею