Як поклеїти стельову плитку на побілку своїми руками, щоб вона не відвалювалася? Покрокова інструкція, як клеїти, чим обробити стелю

Як поклеїти стельову плитку на побілку: чи можна клеїти і чим обробити поверхню? Основні етапи монтажу для початківців

Плитку можна приклеїти до поверхні, скориставшись спеціальним клеєм з особливим складом. Змащений масою клеючою фрагмент притискається до поверхні і протягом деякого часу його там утримують в очікуванні, поки клей не висохне. Плитка клеїться завдяки процесу висихання клею, який, у свою чергу, вступає у взаємодію із твердими та рідкими тілами.

Вкрай важливо, щоб щільність твердих тіл була високою. В іншому випадку зчеплення не відбудеться, і плитка просто відпаде. Це називається процесом когезії. А якщо тверде тіло досить міцне, тоді станеться адгезія, і плитка приклеїться до стелі.

Незважаючи на те, що розрізняють три види плитки (пресована, безшовна та екструдована), виготовлені за допомогою різних технологій, при обклеюванні не спостерігається особливих відмінностей. Щоб обклеїти ними поверхню, бажано не використовувати клей на водній основі, оскільки зайва волога розмочить попередньо оброблену поверхню, і робота буде марна.