Укладання гіпсової плитки своїми руками: як і на що клеїти декоративну плитку під цеглу та камінь для внутрішньої обробки стін

Укладання гіпсової плитки – покрокова інструкція з укладання своїми руками. Правила та способи монтажу плитки під камінь або цеглу

Гіпс – приємний на дотик «теплий» матеріал. Його в’яжучі властивості потрібні в медицині, будівництві. З інших різновидів гіпсу – волокнистого селеніту та алебастру роблять гарні ювелірні вироби.

Невеликі та недорогі — із селеніту та великі, виточені з алебастру. Ще з Античних часів для декору приміщень застосовувалися елементи, виготовлені з гіпсу, які легко кріпилися до стін. Інтер’єр ставав вишуканішим, ажурнішим, благороднішим.

Сучасні гіпсові плитки створюються із порошку з додаванням полімерів – пластифікаторів для гнучкості, прискорювачів затвердіння, мінеральних пігментів для кольору. Суху суміш, добре вимішану з водою, розливають формами. Процес виготовлення плиток досить простий, і вартість їх у порівнянні з іншими оздоблювальними матеріалами невисока.