Укладання плитки у ванній своїми руками: покрокова інструкція для новачків, як покласти плитку на підлогу та стіни самостійно

Укладання плитки у ванній своїми руками: докладне керівництво, як класти кахель на підлогу та стіни для початківців (схеми розкладки)

Керамічна плитка є затребуваним будівельним матеріалом, призначеним для обробки приміщень. Укладання плитки у ванній кімнаті – це відмінний спосіб оформити приміщення, надати йому естетичного вигляду та полегшити процес догляду за стінами та підлоговим покриттям.

Щоб самостійно укласти плитку, необхідно знати особливості подібної роботи.

Підготовка стін до укладання плитки

Старе покриття необхідно видалити, оскільки основа для нової плитки має бути рівною та підготовленою. Нерівні стіни вирівнюються за допомогою штукатурки або гіпсокартону, стіни та кути необхідно перевірити на предмет ухилу, для цього використовується будівельний рівень.

Якщо стіна має завалені кути, це може загрожувати нерівномірними та великими проміжками, проблемами з монтажем сантехніки тощо. Етап підготовки може займати набагато більше часу, ніж процес укладання плитки.

  • Щоб видалити старе покриття, використовуються такі інструменти, як перфоратор, дриль, стамеска та молоток.
  • На стінах не повинно залишатися старої фарби або штукатурки, що хитається.
  • Після закінчення демонтажу на стінах не повинно залишатися жодних фрагментів старого покриття.Для обробки стін обов’язково потрібно використовувати рідку ґрунтовку, яка служить додатковим захистом та покращує адгезію.