Плитка під дерево у ванній: 135 фото ідей, новинок та варіантів дизайну інтерєру плиткою з імітацією під дерево

Плитка під дерево у ванній: основні правила вибору та укладання для новачків. 135 модних поєднань та фото-ідеї для обробки

Керамічна плитка з малюнком під тепле натуральне дерево з’явилася порівняно недавно, але вже встигла завоювати популярність.

Вона поєднує в собі переваги відразу обох матеріалів: теплоту та комфорт дерева, та зручність експлуатації кахлю. Але при виборі та укладанні такої плитки важливо враховувати деякі нюанси, які є специфічними для неї.

Особливості плитки під дерево

Найчастіше стіни та підлога у ванній кімнаті оформляються керамічною плиткою, оскільки цей матеріал не схильний до впливу вологи, добре переносить перепади температури та вологості.

Ще років 10 чи 20 тому він мав істотний недолік – обмеженість забарвлень і дизайнерських рішень. Але сьогодні виробники пропонують так багато різних варіантів, що плитка починає імітувати вже інші матеріали. Найвдалішим варіантом тут стає дерево.

Дерево традиційно асоціюється із затишком та комфортом. Інтер’єр, оформлений дерев’яними деталями, виглядає дуже тепло. Однак тут є певний нюанс – оскільки сам матеріал залишається холодним.

Щоб уникнути дисонансу у відчуттях, слід дотримуватися деяких правил:

  • Плиткою під дерево оформляти лише частину стін, краще, якщо це буде не мокра стіна біля душової кабіни або над ванною.
  • При використанні плитки під дерево, під ногами використовувати теплу підлогу.
  • Поєднувати плитку під дерево зі справжнім деревом. Для цього використовується деревина спеціальної обробки.
  • При поєднанні елементів з кераміки та натурального дерева використовувати контрастні кольори.
  • У приміщенні використовувати інші предмети та матеріали, які можуть створити затишок: килимки, дерев’яні двері, декоративні елементи.

Інтер’єр, повністю оформлений лише однією плиткою під дерево, може здатися нудним. Також потрібно враховувати колір плитки – темні коричневі тони можуть створити враження, що давить, і зорово зробити простір меншим.