Метлахская плитка: що це таке, технологія укладання та виготовлення плитки + поради щодо вибору, опис переваг та недоліків, властивостей

Метлахская плитка (фото): різновиди та характеристика, тонкощі укладання, класи, склад, виробництво, переваги та недоліки

Будівельний ринок переповнений різноманітними варіантами оздоблень, які характеризує немислима колірна палітра та незвичайні новинки. Вибираючи оздоблювальні будматеріали, власники ставлять в основу їх якість, дизайн і практичні показники.

Варто звернути увагу на універсальну пропозицію – метлахську плитку, яку відрізняє міцність, яскравий декор та фактурне різноманіття. Зразки були затребувані за радянських часів у лікарнях, школах, адміністративних установах, санітарних вузлах, щоправда, на той час вони не виділялися різноманітністю модельного ряду.

Історичні відомості (що це таке)

Назва керамічних виробів пов’язана з німецьким містом Mettlach. Саме тут у ХІХ столітті почалося виробництво кераміки, яку випускала компанія Villeroy & Boch. Продукт набув великої популярності особливо у вікторіанському стилі.

Він використовувався у храмах, громадських приміщеннях, приватних резиденціях. Багато архітектурних пам’яток і дотепер зберігають цю красу.

З початку XX століття плити став набувати російського імператорського двору.

  • У Санкт-Петербурзі старовинні споруди зберегли подібні варіації у внутрішніх інтер’єрах та мальовничих парадних.
  • Сплеск користувацького попиту припав на епоху СРСР, зразками облицьовували цоколі та багатоповерхові житлові будинки.

Сьогодні постачальники продукції Франція, Португалія, що працюють за старовинними технологіями, у Росії це печорський завод «Євро-кераміка» біля Дмитровського кар’єру.