Скільки сохне плитка: на підлозі та стінах після укладання? Схема розрахунку часу висихання, коли можна ходити плиткою

Скільки сохне плитка: час висихання плиткового клею та затирання після укладання плитки для підлоги + через скільки можна ходити

Ремонт досить трудний і вчасно затрачений. Кожен із нас хоче швидше бачити кінцевий результат. Намагаючись прискорити процес роботи. Хочеться швидше виконати роботу та розпрощатися зі сміттям.

Час досить важливий показник з ремонту та прискорені роботи можуть виявитися досить серйозною проблемою. Поспішати під час ремонту не варто.

Особливо важливо не поспішати укладання плитки, для цього використовують клей. Він повинен сохнути певний час, який вказує виробник. Все не так просто, як могло здатися на перший погляд, на час висихання клею впливає безліч додаткових факторів, які необхідно враховувати.

Фактори, що впливають на висихання клею

Для кріплення плитки використовують клей. Як правило, всю необхідну інформацію щодо використання клею виробник вказує на упаковці. Найчастіше цих даних недостатньо, виробник вказує середній показник часу, необхідного для висихання клею.

Виробник вказує час висихання клею за температурного показника від 20 до 20 градусів і вологість має бути в межах 60%. У таких умовах зчеплення плитки з поверхнею за допомогою клею відбувається найефективніше.

При ремонті дані показники важко підтримувати в умовах ремонту. Таким чином, час схоплювання клею з плиткою збільшується. Це також необхідно враховувати.
j “/wp-content/uploads/rtyvhg_13035.jpg”>Важливо дочекатися повного висихання клею, що фіксує підлогову плитку, так як це буде надалі позначиться на якостях міцності та термін експлуатації. На плитку буде впливати різні елементи побутової техніки, це не тільки додаткова вага на основу, але й періодичний нагрівання підлогового покриття.

Важливо брати до уваги три основні фактори, які впливають на висихання клею для фіксації плитки для підлоги:

  • Основним фактором, що впливає на висихання клею, є температура. Клей швидше схоплюється в теплу пору року, коли температура повітря вище 20 градусів, в холодну пору року температура повітря значно нижча, тим самим сушіння клею збільшується.Якщо ви намагатиметеся збільшити температуру повітря в приміщенні штучним шляхом, це не допоможе прискорити час висихання клею. Влітку для повного висихання необхідно від 24 до 36 годин, а взимку час висихання збільшується від 36 до 48 годин;
  • Потрібно брати до уваги і температуру підлоги, вона може відрізнятись від температури підлоги в кімнаті. Показники температури підлоги мають бути в межах від 20 до 5 градусів тепла. У чому вище показники температури підлоги, тим швидше висохне клей, тобто чим нижча температура підлоги, довше доведеться чекати;
  • Вологість у приміщенні збільшує час очікування висихання клею. Чим вище вологість у кімнаті, тим довше час висихання. Час фіксації плитки на кухні за допомогою клею буде меншим на 12 годин, ніж у ванній кімнаті.