Чим вирівняти стіни у ванній під плитку: 5 способів, як правильно і чим краще робити вирівнювання стін своїми руками

Чим вирівняти стіни у ванній під плитку: найкращі способи та варіанти + поетапна технологія виконання робіт для новачків

Якісне вирівнювання стін під плитку забезпечить не лише естетичний вигляд результату, а й довговічність настінного покриття. Найбільше клопоту завдають старі стіни, покриті багатошаровою фарбою, нанесеною поверх не дуже міцної штукатурки.

Прікріплена до такої стіни плитка з високою ймовірністю через короткий час почне відшаровуватися від основи. Тому варто — хоча це значно збільшує вартість ремонту — зняти всю штукатурку та заново оштукатурити стіну міцним цементно-вапняним розчином.

Матеріали для вирівнювання стін

Для отримання рівної поверхні будуть корисні штукатурні стрічки (профілі з тонкого оцинкованого листа), які приклеюються до стіни за допомогою гіпсових стрічок з інтервалом 1,5 м та розміщуються строго вертикально.

Після затвердіння штукатурки вони служать напрямними для штукатурного шару, що наноситься шпателем, і залишаються там надовго.

 • Степних і запилених сколів старої штукатурки можна уникнути, покривши її поверхню водостійкими гіпсокартонами.
 • Ці панелі кріпляться мазками клейового розчину та дюбелями з інтервалом приблизно 40 см.
 • Це забезпечує надійну фіксацію плит, оскільки сам по собі клей не гарантує, що плита та штукатурка не впадуть з основи.

Недоліком такого рішення є зменшення розмірів кімнати майже на 3 см біля кожної стіни, що, наприклад, у мініатюрних ванних кімнатах може унеможливити встановлення ванни більшого розміру.

Подібна проблема виникає в панельних будинках, де стіни вкриті тонкошаровою штукатуркою, яка майже не прилягає до бетонної основи.

Таку штукатурку найкраще знімати, а при рівній поверхні стіни — після її ґрунтування препаратом, що підвищує адгезію, — плитку можна приклеювати безпосередньо до необробленої основи.

Але якщо стіна крива, то для її вирівнювання слід використовувати спеціальний розчин, що вирівнює, адже звичайна цементно-вапняна штукатурка не має хорошої адгезії до гладкого бетону.

Нанесення гідроізоляції

Під час підготовки основи не можна забувати прокласти необхідну гідроізоляцію в місцях, де вода може стікати або затримуватися. Така ізоляція потрібна, серед іншого, стіни навколо джакузі або душової кабіни, над ванною кімнатою та підлогою у ванній кімнаті.

Ці поверхні ізолюються препаратами типу «рідка фольга», що наносять пензлем або шпателем, або приклеюються спеціальні пластикові мати, вкриті нетканим матеріалом, що дозволяє безпосередньо на них приклеювати плитку.

 • Використовують і так звані наливні стяжки під керамічну плитку.
 • Вони дорогі, і їх ручне нанесення не завжди дає бажаний результат.Їх гладка поверхня, така важлива при покритті підлоги, наприклад, тонкими підлоговими покриттями з ПВХ, не є перевагою для керамічної плитки.

Економічніше рішення — залежно від ступеня нерівності основи та допустимої товщини вирівнюючого шару — зробити звичайну цементну стяжку з додаванням пластифікатора або вирівняти поглиблення вирівнюючим розчином.

Як вирівняти стіни без штукатурки

Штукатурка використовується не для вирівнювання стін, а для надання гладкості поверхні. Завдяки дуже дрібній зернистості гіпсова варіація дозволяє наносити тонкий шар завтовшки від 0,3 до 3 мм.

Ви можете використовувати тільки для заповнення невеликих нерівностей, і, якщо ви нанесете його на нерівну поверхню, після висихання він потріскається і залишить порожнечі.

Якщо стіна відносно рівна, наприклад, свіжа штукатурка і є тільки точкові дефекти, їх достатньо залити готовим ремонтним складом.

 • У разі великих нерівностей по всій поверхні перед нанесенням штукатурки її слід вирівняти розчином, що вирівнює, також відомим як ремонтний розчин.
 • Як можна наносити більш товстим шаром, від 10 мм до 30 мм (при такій великій товщині краще їх покрити шаром), завдяки чому згладяться навіть великі нерівності, наприклад, що виникли через пластичність цегли.

Вирівнюючих сумішей існує безліч, і ви повинні вибрати підходящу для приміщення, наприклад, продукти для місць, схильних до впливу вологи, містять водовідштовхувальні добавки, що забезпечують водонепроникність.

Попередня підготовка до вирівнювання

Перед нанесенням розчину стіни, що вирівнює, слід загрунтувати. У разі погано пов’язаної, пухкої основи, наприклад, залишків старої штукатурки, ми використовуємо ґрунтовку глибокого проникнення, яка знижує водопоглинання стін та пов’язує пухкі частинки.

 • Однак у разі неабсорбуючих поверхонь, таких як залізобетон, ми використовуємо ґрунтовку, що містить мінеральні частинки, які збільшують адгезію стіни.
 • На загрунтовану поверхню після того, як вона повністю висохне, нанесіть і розподіліть кельмою, що вирівнює розчин, а потім зніміть його штукатурним ножем, поки поверхня не стане рівною.

Тільки на підготовлену таким чином стіну можна наносити штукатурку після того, як вона повністю висохне.

Штукатурка для плитки, особливо великого розміру, має бути особливо добре підготовлена. Якщо раніше видалили стару плитку, видаліть залишки клею та залишки штукатурки, потім загрунтуйте поверхню та вирівняйте дефекти відповідним розчином, приділяючи особливу увагу отриманню рівної поверхні та збереженню прямих кутів.

 • Якщо стара штукатурка неякісна, варто додатково зміцнити стіну штукатурною сіткою, яка закладається в клей для плитки.
 • Для цього на підготовлену стіну нанесіть тонкий шар глазурованого клею, потім накладіть сітку і розподіліть клей кельмою, занурюючи сітку до повного покриття.Крім того, в місцях, схильних до впливу води, ми додатково використовуємо гідроізоляцію, наприклад, рідку плівку або герметизуючий розчин.Укладаємо плитку на якісний гнучкий клей.

Ви можете виготовити штукатурку самостійно, змішавши пісок, вапно та цемент у бетонозмішувачі. Приготування суміші на будівельному майданчику вигідне для великих поверхонь і потребує певного досвіду. У разі дрібних ремонтних робіт краще використовувати наявні у продажу суміші.

Фото ідеально рівних стін у ванній під плитку