Чим вирівняти стіни у ванній під плитку: 5 способів, як правильно і чим краще робити вирівнювання стін своїми руками

Чим вирівняти стіни у ванній під плитку: найкращі способи та варіанти + поетапна технологія виконання робіт для новачків

Якісне вирівнювання стін під плитку забезпечить не лише естетичний вигляд результату, а й довговічність настінного покриття. Найбільше клопоту завдають старі стіни, покриті багатошаровою фарбою, нанесеною поверх не дуже міцної штукатурки.

Прікріплена до такої стіни плитка з високою ймовірністю через короткий час почне відшаровуватися від основи. Тому варто — хоча це значно збільшує вартість ремонту — зняти всю штукатурку та заново оштукатурити стіну міцним цементно-вапняним розчином.

Матеріали для вирівнювання стін

Для отримання рівної поверхні будуть корисні штукатурні стрічки (профілі з тонкого оцинкованого листа), які приклеюються до стіни за допомогою гіпсових стрічок з інтервалом 1,5 м та розміщуються строго вертикально.

Після затвердіння штукатурки вони служать напрямними для штукатурного шару, що наноситься шпателем, і залишаються там надовго.

  • Степних і запилених сколів старої штукатурки можна уникнути, покривши її поверхню водостійкими гіпсокартонами.
  • Ці панелі кріпляться мазками клейового розчину та дюбелями з інтервалом приблизно 40 см.
  • Це забезпечує надійну фіксацію плит, оскільки сам по собі клей не гарантує, що плита та штукатурка не впадуть з основи.

Недоліком такого рішення є зменшення розмірів кімнати майже на 3 см біля кожної стіни, що, наприклад, у мініатюрних ванних кімнатах може унеможливити встановлення ванни більшого розміру.

Подібна проблема виникає в панельних будинках, де стіни вкриті тонкошаровою штукатуркою, яка майже не прилягає до бетонної основи.

Таку штукатурку найкраще знімати, а при рівній поверхні стіни — після її ґрунтування препаратом, що підвищує адгезію, — плитку можна приклеювати безпосередньо до необробленої основи.

Але якщо стіна крива, то для її вирівнювання слід використовувати спеціальний розчин, що вирівнює, адже звичайна цементно-вапняна штукатурка не має хорошої адгезії до гладкого бетону.