Як очистити шви між плиткою? ТОП-10 найкращих засобів для чищення швів настінної та підлогової плитки своїми руками на 2024 рік

Як очистити шви між плиткою: ефективні методи для очищення швів на стіні та підлозі від бруду, цвілі чи грибка

Якщо всередині санвузла або кухні треба зробити ремонт, то як обробний матеріал краще використовувати плитку. Найчастіше вона виготовляється з кераміки, однак є композитні та інші аналоги.

Головне, що у готовому виконанні плитка добре протистоїть підвищеній волозі та температурним коливанням. Залишається лише періодично протирати тематичний матеріал, особливо його шви.

Актуальність протирання швів

Фрагментне оздоблення площин дозволяє легко і швидко замінити одну плитку при її зносі, не вдаючись до капітального ремонту.

В той же час поглиблені шви між плитками накопичують різні забруднення:

  • Грибна пліснява;
  • Мильний наліт;
  • Вапняний пил;
  • Іржа.

Якщо гладка кахель можна протерти і відполірувати до блиску ганчір’ям, то зі швами доведеться повозитися. Вся справа в тому, що засохлий засіб для затирання вітає збалансований розчин, що чистить.

Причому наносити цей розчин доведеться губкою, а розтирати за допомогою старої зубної щітки. Жорсткіші абразиви можуть зіпсувати герметик між швами.

Відповідне псування швидко обернеться надходженням забруднень та вологи до структури плитки. Цьому ж ефекту сприяють перераховані раніше забруднення. Їх можна порівняти з «бомбою уповільненої дії».

< "/wp-content/uploads/rtyvhg_1078.jpg">

Але не варто забувати, що цвіль і пил шкодять не тільки плитці, але також користувачам. Усередині забрудненого приміщення важко дихати і взагалі можна підхопити алергію. Нарешті, брудні шви впадають у вічі і роблять інтер’єр неохайним.