Фарбування кахельної плитки у ванній та на кухні: покрокова технологія фарбування плитки своїми руками з інструкцією щодо вибору фарби

Фарбування кахельної плитки в домашніх умовах: 120 фото ідей для обробки + поради щодо вибору фарби для кухні та ванної кімнати

Щоб прикрасити ванну, туалет, кухню, не обов’язково робити великий ремонт. Достатньо додати гарний малюнок на кахельну плитку. Але як це зробити?

Фарбування кахельної плитки доступне своїми руками. Для цього не потрібна розвинена навичка. Далі розглянемо набір інструментів та техніку. Ця робота забезпечить захоплююче та корисне заняття на вихідних.

Як вибрати фарбу для кахельної плитки

Основний параметр для правильного вибору – це стійкість до вологи та механічної дії. Багато хто скаже, «чого тут думати все легко, беремо будь-яку фарбу і працюємо для задоволення та краси приміщення».

Але з таким підходом через короткий проміжок часу доведеться зіткнутися з появою лущення та відшаровування покриття від плитки.

Яка фарба підходить для кахлю:

  1. Латексна фарба. Вирізняється адгезивними властивостями. Щоб створити гідроізоляцію, дозволяється застосування гумової фарби. Але на площі відносно сухого приміщення можна використовувати як основу акрилову марку з латексом. Це покриття не впливає на стан здоров’я домочадців. Не створює неприємного запаху.
  2. Епоксидна фарба.Виділяється високим рівнем водонепроникності та адгезивності. Відрізняється міцним з’єднанням із покриттям, що гарантує відсутність відшаровування. Але негативна сторона у надто високій вартості будь-якої марки цієї фарби.
  3. Олійна фарба. Допускається експлуатація лише після ґрунтовки. А якщо ні, то довго не протримається на поверхні вологих приміщень.
  4. Алкідна емаль. Відрізняється чудовою адгезією, але вигідно використовувати у сухих приміщеннях. Тому допускається експлуатація в туалеті або передпокої.
  5. Вітражна фарба. Використовується як декор. Наноситься легкими рухами для цього не потрібна попередня ґрунтовка. Але поверхню доведеться очистити від пилу, бруду. Застосовується рідко, тому що коштує дуже дорого.
  6. Поліуретанова фарба. Дуже популярний варіант, оскільки пропонує стійкість до механічної дії, регулярних температурних змін. Зберігає красу малюнка тривалий час без відшаровування не псується через збільшену вологість.