Щільність керамічної плитки: як дізнатися обємну вагу плитки? Скільки важить 1м2 і для чого потрібно знати густину кахлю?

Щільність керамічної плитки: навіщо потрібно знати скільки важить 1 кв. м. кахлю? Властивості, характеристики, види та призначення

Керамічна плитка – гарний оздоблювальний матеріал, який часто можна побачити у різних інтер’єрах та екстер’єрах. Неможливо уявити без такої обробки ванні кімнати, кухні. Плиткові покриття для підлоги – з підігрівом або без нього – практичні, зручні, надійні у всіх інших кімнатах, офісах, робочих приміщеннях. Чудові, різнокольорові, акуратні вуличні доріжки з плитки, фундаменти будівель і навіть будівлі.

Плиткові покриття – гарний захист від зовнішніх природних факторів та прикраса, що створює настрій класичної доглянутості, порядку.

Особливості керамічної плитки

Такі покриття відомі ще з Античних часів. Плиткою облицьовували стіни, викладали різнокольорову мозаїку у храмах, палацах. Робили її з глини, обпалювали за високих температур, наносили різнокольорову глазур.

Властивості керамічних виробів вивчалися давно. Було помічено, що для стін можна використовувати легший і менш витривалий кахель. Для підлоги, зовнішньої обробки будівель та зовнішніх покриттів необхідно створювати міцний, що витримує великі навантаження.

    Його склад підказала сама природа.Ущільнені глино-кам’яні маси використовували ще з Х століття в німецькому абатстві Метлах, розташованому в Рейнській області. Інша назва цих кам’яних глин – штайнгути.
  • Спочатку їх застосовували для виготовлення посуду, а з XIX століття почалося виробництво різнокольорової плитки із природних різнокольорових кам’яних глин, що містять польовий шпат та кварц.

Висока щільність матеріалу надавала виробам колосальної міцності. Природні кольори завжди зберігалися.Якщо на звичайних керамічних глиняних виробах глазур псувалася від механічного впливу, зайвої вологості, морозу, спеки, ультрафіолету, хімічних речовин, то природних колір, міцність, стійкість до різноманітних впливів метлахской плитки не змінювалася.