Декоративна цегла своїми руками: технологія імітації цегляної кладки з гіпсової штукатурки для внутрішнього оздоблення стіни

Декоративна цегла своїми руками – покрокова інструкція, як зробити стіну з плитки з імітацією цегляної кладки, 75 фото

Сама собою кладка з червоної цегли привносить в інтер’єр відчуття незвичайності. Його теплі відтінки нагадують вогонь у великих печах, натуральну глину, переміщують у минулому.

Червона цегла – міцна і добре утримує тепло – чудово виглядає біля камінів. Гармонійно поєднується з кованими та іншими виробами старовини. Акцентні місця в кімнаті, оформлені декоративною цеглою, роблять інтер’єр класично елегантним та загадковим.

Історична довідка

На Русі цегла стала одним з найважливіших будівельних матеріалів у середині XV століття. Ідея використовувати його як прикрасу, ймовірно, походить від самої цегли.

Зараз існують цілі колекції цих старовинних глиняних прямокутників, які побували не в одних майстернях протягом багатьох століть. Назви, що збереглися (царська цегла, государева цегла, імператорська) говорять про особливу увагу до цього будівельного матеріалу та його державної значущості.

  • Першу цеглу формували, сушили влітку, потім обпалювали в печах.
  • Для створення якісної цегли була потрібна температура близько дев’ятисот градусів.
  • Цей матеріал повинен був бути міцним та витривалим. Під час будівництва столиці за Петра I цегла мала привозити і зсипати з воза.
  • Якщо він добрий, то могло розбитися 2-3 штуки. За більшої кількості бракувалась ціла партія.

До виробництва цегли пред’являлися особливі вимоги. Для того, щоб розрізняти виробників, було прийнято робити цеглу з клеймом, що відображає логотип заводу-виробника або прізвище його власника.

Звідси виникла незвичайна цегла з печаткою історії, що зберегла досі високу міцність, унікальні переливи коричнево-жовтогарячих відтінків, дух того часу, його невимовну атмосферу.

Як показник високої якості на цеглині ​​навіть залишали відбиток імператорського вензелю. Така цегла — чудова історична пам’ять, що збереглася до нашого часу.