Як вибрати плитку для ванни: яка краще для підлоги та стін? Поради щодо вибору матеріалу, кольору, розміру, виробника

Як вибрати плитку: для ванної та кухні, підлоги та стін. Поради профі на що звернути увагу при підборі кахельної плитки

Плитка є найпростішим, лаконічним та стильним покриттям для підлоги. Воно підійде і для ванної кімнати, і для вітальні. Вона не вимагає до себе підвищеної уваги, розлучення з неї легко змиваються, за плиткою дуже легко доглядати.

Будь-який господар квартири замислюється над вибором покриття для підлоги, віддавши перевагу плитці, йому важливо вибрати її, щоб вона відповідала вимогам: була якісною і підходила під інтер’єр. Розглянемо, як вибрати плитку, виходячи з її різновидів та матеріалу.

Види керамічної плитки

Керамічна плитка – це тонкий матеріал, який може стати чудовим покриттям для тих кімнат, де стоїть підвищена температура.

  1. Кахель – плитка з кераміки проводить хороше тепло, але має мінуси, серед яких крихкість плитки при ударах і холодна поверхня, в більшості випадків застосовується для «теплої підлоги».
  2. Майоліка – інакше, має назву метласька неглазурована. До складу плитки входить карбонат, оксид заліза, глина із піском. Таким різновидом плитки покривають половину приміщення із стійким малюнком. У плитки мозаїки основою служить сітка, або папір. Дана плитка продається рулонами, підходить найчастіше для ванних кімнат.
  3. Котто – глиняна плитка, що має відтінок цегли, виготовляється товщиною до 3 см. Матеріал не переносить бруд, тому його необхідно добре доглядати і стежити. Ця плитка виглядає стильнішою, ніж інші.
  4. Тераллю – переважають білі кольори, виготовляють її з піску, флюсу, наприкінці покривають малюнком.
  5. Грес – для її виготовлення застосовують каолінову глину, в кінці виходить матеріал, якому не страшні подряпини та пошкодження.
  6. Монокоттурна плитка має міцні властивості, добре переносить вологу, витримає обпалювання вогнем.

Добре замінює матеріал камінь, це плитка, виготовлена ​​з керамограніту. У неї є гранітна крихта, яка має міцність, чудово переносить тепло.

Ще є плитка з клінкеру – виглядає як маленька цегла, з керамограніту – плитка широка. Чи є недоліки у керамічних поверхонь? Вони крихкі, якщо вдарити по них, якщо доторкнутися рукою, то відчуття вони холодні.