Як зняти плитку зі стіни, не пошкодивши її? 5 способів, як і чим видалити акуратно кахель зі стіни своїми руками

Як зняти плитку зі стіни: технологія демонтажу настінної плитки різними способами за допомогою перфоратора, молока та зубила

Демонтаж плитки зі стіни схожий на роботу ювеліра. Потрібна обережність та вивірені рухи, якщо необхідно зберегти цілісність матеріалу. У випадку зі старим покриттям доведеться докласти фізичних зусиль.

Але іноді потрібно зняти зі стіни старий кахель для подальшого використання. Це найскладніше завдання. Вона вимагає особливу підготовку, інструменти та розвинені навички спеціаліста. Розглянемо все за етапами.

Методи демонтажу плитки зі стіни

Це залежить не тільки від мети роботи — чи потрібно зняти цілу плитку або як завгодно, щоб не пошкодити основу? Але від способу укладання декоративного матеріалу.

Якщо використали цементно-піщану суміш, тоді демонтаж без пошкодження практично не можливий навіть з урахуванням ювелірної роботи майстра високого рівня. Особливо якщо укладання виконали професіонали за технологією. Потрібно використовувати перфоратор.

У разі плиткового клею залишається добрий шанс на зняття матеріалу з мінімальними втратами. Але близько половини кахлю можуть отримати невеликі пошкодження.

Варто враховувати матеріал основи для укладання плитки.Якщо це бетон, цегла, тоді робота спрощується. У разі гіпсокартону це значне ускладнення демонтажу, як правило, клей з’єднується з основою і листи сильно пошкоджуються, кахель тріскається і лопається його збереження мінімальна.


Можливо доведеться міняти гіпсокартон. Ці витрати необхідно заздалегідь враховувати у бюджеті ремонту. Але в деяких випадках достатньо здійснити вирівнювання завдяки грунтовці. І можна знову укладати плитку.