Скільки сохне затірка для плитки: час висихання та покрокова інструкція з нанесення затірки

Скільки сохне затирання для плитки: терміни висихання для латексної, епоксидної, фуранової та цементної затирки + способи нанесення

Термін висихання плиткової затирки залежить від її складу та структури. Виробники завжди докладно описують характеристики матеріалу, у тому числі терміни для повного просушування.

Недотримання технологічних вимог призводить до неякісної роботи, результатом якої буде зниження терміну служби плитки.

Види затирання для плитки

Для отримання закінченого, естетичного покриття слід ретельно замазувати шви між плиткою. Для цього використовують спеціальне затирання, що виключає попадання вологи та пилу під облицювальні покриття, запобігає розвитку грибка та зміцнює кладку.

На сьогодні найпопулярнішими вважаються такі види сумішей для затирання:

  1. Цементні – доступні за ціною склади, не складні у застосуванні. Після заповнення стиків у майстра є багато часу видалення зайвої кількості затирання й у корекції похибок у роботі. Акрилові добавки, що входять до складу суміші на основі цементу, забезпечують різноманітність відтінків матеріалу. Використовуються для фінішного оздоблення швів у приміщеннях різного призначення. Повне просушування та готовність швів до повних навантажень через мінімальний відрізок часу.Іноді терміни можуть змінюватись в залежності від додаткових компонентів, що входять до складу затиральної суміші. Після закінчення її висихання рекомендується обробити шви водовідштовхувальним розчином, щоб підвищити їхню міцність, і запобігти розвитку цвілі.
  2. Епоксидні – відрізняються підвищеною міцністю та стійкістю до негативних впливів, але робота з ними потребує професіоналізму. Шви схоплюються дуже швидко, а сам матеріал твердне за півгодини. Тому буде ефективним розподіл затірки на 2 – 3 кв. м за один раз. Далі поверхню слід зачистити, доки матеріал повністю не засох. Через 2 години епоксидна затирка затвердіє і очистити її буде важко. Також висуваються стандартні вимоги до величини шва — від 0,5 – 1,2 см завширшки та не більше 1 см завглибшки.
  3. Силіконові фуги – еластичні та вологостійкі затирання, що сприяють гарному заповненню швів. Є новинкою на ринку оздоблювальних матеріалів. Використовують силіконові фуги у приміщеннях із підвищеною вологістю, на вулиці – для герметизації стиків. Матеріал стійкий до грибкових утворень та негативного впливу ультрафіолету.
  4. Фуранові – щільні суміші темних відтінків. Мають широке застосування при фінішному оздобленні у виробничих приміщеннях, практично не використовуються для обробки житлових приміщень.

Рада! «Щоб змінити колір плиткового клею, застосовують затиральні суміші. У їх складі є пігмент, що дозволяє покращити зовнішні якості облицювання: виділити плитку або наголосити на цілісності покриття».