Вага плитки за 1м2: скільки важить керамічна плитка та керамограніт (таблиця з класифікацією) + від чого залежить і якою буває

Вага плитки: таблиця з питомою вагою керамограніту або бруківки, кахельної, клінкерної, тротуарної плитки

Розрахунок скільки важить 1 кв. метр кахлю потрібен для різних потреб. Насамперед такий розрахунок потрібний для визначення навантаження на балкон, якщо туди необхідно покласти плитку або на фундамент приватного будинку.

Також часто вимагає розрахунок при оформленні кухні або ванної, оскільки тут використовується велика кількість цього матеріалу.

Від чого залежить вага кахлю

Вага кахлю залежить від багатьох параметрів. Насамперед вага залежить від матеріалу. Існують легкі варіанти матеріалів, які при цьому мають знижену міцність. Така плитка призначена для оформлення стін.

Більше щільні, тверді та міцні моделі мають більшу вагу. Одні з них розраховані для підлоги у звичайних житлових будинках: для ванної, кухні або передпокою, інші моделі створені для великих навантажень і використовуються у виробничих приміщеннях або на вулиці.

Параметри, що впливають на вагу кахельної плитки:

  • Матеріал, який буває різним. Бруківка важить більше, ніж керамограніт, а він, у свою чергу, важчий за звичайний кахель.
  • Розмір або формат однієї плитки. Чим більша плитка, тим важчим буде загальне покриття.
  • Товщина.Цей параметр очевидний – чим товщий виріб, тим він важчий.
  • Водопоглинання. Чим вище цей параметр, тим важче плитка буде при збільшенні вологості.
  • Пористість. Чим більше часу, тим нижче вага матеріалу і тим менша його щільність.
  • Покриття верхнього шару. Матова плитка важить менше, тому що тут немає додаткового шару глянсової глазурі.

Це основні фактори, що впливають на вагу. Очевидно, що поєднань цих факторів може бути безліч. Водночас існують загальні параметри за твердістю, щільністю та пористістю, які прийняті для різних видів плиток від вуличної тротуарної до підлогової та настінної для житлових приміщень.

Стандартна вага кахельної плитки варіюється при межах 10-26 кг/м2. Вулична плитка та плитка для промислових приміщень важить більше.