Як свердлити плитку, щоб вона не тріснула? Поетапна інструкція, як зробити отвір у стіні з кахельною плиткою, не пошкодивши її

Як свердлити плитку (без сколів та тріщин): алгоритм для новачків з виконання робіт + поради, як свердлити кераміку та керамограніт

Плитка є елегантним, практичним та різноплановим будматеріалом для створення зручності та затишку в будинку. Вона чудово підійде для прикраси будь-якої кімнати, як на кухні, в туалеті, у передпокої, для залу або у ванній.

Укласти плитку – це досить проста справа і під силу будь-якому господарському чоловікові, проте важливо мати навички висвердлити отвори в плитці таким чином, щоб вона не дала тріщини. Після установки плитки знадобиться встановити сантехніку, ще потрібно буде висвердлювати дірки в плитці до труб та інших ліній. Як це зробити правильним методом, щоб плитка не тріснула? У статті буде надано відповідь на це запитання.

Навіщо свердлити кахель

Для чого зазвичай треба просвердлювати керамічні покриття? Ось можливі ситуації:

  • Встановлення електричної розетки;
  • Підведення рушник сушителя;
  • Монтаж сушарки під білизну;
  • Проведення водопроводу або інших комунікацій;
  • Навішування тримачів, гаків, полиць, дзеркал.

До початку процедури свердління варто встановити вид та якість плитки. Міцність, крихкість, відмінні властивості глазурі, пори в плитці – ці аспекти відбиваються в результаті проточування та підборі інструментарію.

У всіх видах плитки є єдина загальна відмінність – гладка площина, з неї свердло часто намагатиметься зіскочити. Вирішенням проблеми буде наклеїти на робочу ділянку малярський скотч і настав час починати робочий процес.

Ще одна деталь – необхідно перевірити щільність закріплення плитки. Можна легко постукати по поверхні облицювання. Глухота звучання говоритиме про те, що в поверхні немає порожнеч і можна без побоювань свердлити.


Коли лунає дзвінкий звук – це говорить про те, що в плитці є порожнечі, вони при свердлівці здатні викликати тріщини зі сколами.