Алмазні диски для різання плитки без сколів: як різати та яким диском? ТОП-10 рейтинг найкращих алмазних дисків за відгуками на 2024 рік

Алмазні диски для різання плитки без сколів: поетапний алгоритм, як різати болгаркою кахель або керамограніт без пилу та сколів

Фахівці вважають кутову шліфувальну машинку або просто болгарку найнадійнішим і найзручнішим помічником для підрізування плитки. Але без правильно підібраного диска неможливо забезпечити якісну роботу.

Далі розберемося, як правильно вибрати і від чого залежить ефективність ріжучого елемента. Розглянемо прийоми роботи задля досягнення максимального результату з мінімальними зусиллями. Але особливу увагу приділимо алмазним дискам, оскільки вони дозволяють виконувати різання без сколів.

Як вибрати найкращий диск

Різні види дисків призначені для різання: дерев’яного, металевого, залізобетонного, керамогранітного та іншого матеріалу. Але для збільшення ріжучої сили на деякі вироби додається алмазне напилення.

Тому такі види відрізняються збільшеною вартістю. Проте це обумовлено довговічністю та високими експлуатаційними характеристиками.

Для різання можна скористатися будь-яким диском навіть кам’яний варіант впорається із завданням. Інша справа яка буде якість роботи?

  • Якщо диск вибраний неправильно, не можна виключати велику кількість сколів, тріщин або зламу плитки.
  • Деякі диски швидко стають непридатними для використання.
  • У разі відсутності необхідності якості допускається застосування будь-якої моделі, але таке буває рідко.

Важливо: Для якісного різання плитки без відколів застосовується сталевий диск покритий алмазним покриттям з товщиною не менше 2 мм.

< "/wp-content/uploads/rtyvhg_6902.jpg">

Диски товщиною менше 2 мм експлуатуються на верстатах, оскільки ручна робота збільшує ймовірність невеликого ривка або удару це неминуче призведе до пошкодження облицювального матеріалу. Не виключено псування ріжучого елемента.

Але важлива не тільки товщина або висота, вид алмазного диска, оскільки багато залежить від щільності напилення та розміру алмазних частинок. У разі різання кахлю це не особливо значущі деталі, а з товстою плиткою для покриття підлоги, щільною керамікою, керамогранітом можуть виникнути складнощі.

Рада: У такому разі для адекватного вибору перевіряється кілька ріжучих елементів на тестових шматочках матеріалу. Це дозволяє зупинитись на оптимальному виробі з алмазним покриттям.

Як ми зрозуміли, є різні типи дисків з алмазним напиленням. Далі розглянемо найпопулярніші види.