Товщина плиткового клею при укладанні на підлогу, стіни та стеля: максимальний шар, мінімальна товщина, величина усадки клею

Товщина плиткового клею під час укладання: від чого залежить? Мінімальна та максимальна товщина клею для стін, підлоги та стелі

У процесі нанесення плиткового декору слід враховувати широкий ряд факторів. Для забезпечення надійного зчеплення кахельних квадратів з площиною, що прикрашається ними, необхідно покривати її належним об’ємом клеючого складу. При цьому товщина адгезивної суміші обчислюється на основі розмірів облицювальних одиниць і матеріалу, з якого вони були виготовлені.

Висота шару плиткового клею визначається й деякими іншими міркуваннями. Наприклад, необхідно брати до уваги ті вибоїни та ямки, якими може бути покрита стіна. Для повного усунення таких відхилень доведеться використовувати трохи більше плиткового клею, ніж при облицюванні нової та гладкої стінки.

Індивідуальний вибір товщини плиткового клею

Деякіх загальновживаних порад щодо потрібної кількості клею не існує, оскільки облицювальна робота в кожному конкретному випадку має свою специфіку. Необхідна товщина клею цілком може становити лише два-три міліметри, так і цілий сантиметр.

Чим менше виявиться площа кожного окремого кахельного квадрата, тим тоншим має бути шар наклеєного на нього складу. Важливо також враховувати сорт декоративної плитки.

Наприклад, при оздобленні стіни керамогранітом розчину піде менше, ніж на звичайний кахель.