Правильне розшивання швів плитки: покрокова інструкція, як затерти і чим розшити шви керамічної плитки

Правильне розшивання швів плитки: поради досвідченого майстра, як і чим розшити шви між плиткою в домашніх умовах

Плитка вважається одним із найпопулярніших матеріалів для облицювання стін. У неї багато переваг у вигляді доступної ціни, приємного зовнішнього вигляду, багатого вибору палітри кольорів і фактур, а також легкості у догляді. Проте, зіпсувати враження дуже легко через погано оброблені шви.

Для приховування будь-яких недоліків відразу після укладання кахлю рекомендується відразу ж використовувати спеціальну затирку між швами. Після того, як всі зазори між елементами замазані, фанерована стіна набуває більш презентабельного вигляду.

То навіщо ж потрібна розшивка? А річ у тому, що згодом навіть найякісніша затирка темніша через бруду, що забивається в дрібні пори. Найчастіше з такою проблемою можна зіткнутися у кімнатах, де спостерігається підвищений рівень вологи. Якщо сама плитка має цілком нормальний вигляд, проблему можна виправити, попрацювавши саме зі швами. Розшивка застосовується у тих випадках, коли не рятують інші способи чищення: миття, побілка реактивами та фарбування.

Причини для розшивання

Здавалося б, що ця робота проводиться тільки з метою покращення зовнішнього стану стін, однак це не єдина причина.

 • По-перше, це робиться з метою покращення гігієнічного стану кімнати. На стиках, сколах і в дрібних тріщинах зазвичай живуть і розмножуються різні бактерії, яких не завжди можна позбутися, обробивши затирання спеціальними хімічними засобами.
 • По-друге, можна покращити захист від вологи. Попадання води в основу облицювання та власне облицювання виключається за рахунок обробки швів спеціальним складом, що включає водовідштовхувальні елементи.
 • По-третє, розшивка дозволяє зробити виріб надійнішим та продовжити термін його експлуатації.
 • По-четверте, простота у догляді. При застосуванні спеціальної затирки догляд за плиткою стає простіше, ніж якби використовувався клей, який згодом почав би обсипатися.

Як очистити шви

Проблему можна вирішити двома способами.

 • Консервативний спосіб доречний для проведення розшивки на лише облицьованих стінах або за наявності несерйозних забруднень.
 • Для того, щоб уникнути необхідності в проведенні розшивки, потрібно не запускати шви і очищати їх час від часу побутовою хімією спеціального призначення.

Чим рідше збирається, тим більш абразивні засоби потрібні.

Побутова хімія ефективна лише по відношенню до поверхневих забруднень. Хоча деякі частинки пилу все одно неможливо відмити. За наявності цвілі, консервативний спосіб виявляється безсилим.

Розшивка швів (покрокова інструкція)

Інколи бажано оновлювати затирку в приміщеннях з підвищеною вологістю. Кошти, які здатні винищити грибок або цвіль, не існують, тому потрібні радикальні заходи для вирішення цієї проблеми.

У такого способу є свої недоліки, однак він єдино вірний у боротьбі з пліснявою.

Процедура розшивки включає наступні кроки:

 1. Розмочування шва за допомогою розчинника.
 2. Видалення затирки скребком з алмазним напиленням.

Труднощі такого методу включають наступні моменти:

 • Велика можливість пошкодити плитку. У разі пошкодження кахлю з’явиться потреба у його наступній заміні;
 • Зосередженість та точність. Вся робота проводиться виключно вручну, що робить процес дуже трудомістким;

Шкідливість. У процесі розшивки стара замазка починає кришитися і з’являється пил, який вдихається людиною, яка проводить роботу. Це призводить до проблем зі здоров’ям.

Інструменти для розшивки

Для проведення розшивки вам необхідно запастись такими інструментами:

 • Шпателем із гумовим покриттям, бажано невеликих розмірів, що дозволить здійснити затирання швів з максимальною точністю та обережністю;
 • Формування, кабель або ручка від зубної щітки;
 • Ніж для очищення від клею;
 • Будівельний шприц для заповнення зазорів між плитами спеціальним розчином;
 • Поролонова губка або м’яка ганчірочка.

Яке затирання вибрати?

В якості матеріалу виступає власне суміш для затирання. Вона необхідна у будь-якому випадку, навіть для безшовного облицювання.Розрізняють різні види затирання.
На цементній основі

Така затирка проста у використанні, тому що продається у вже готовому вигляді. Порошок висипається в ємність та змішується з водою у пропорціях, вказаних на упаковці.

 • Поводитись з такою затиркою потрібно вкрай обережно, щоб уникнути появ подряпин на кахлі.
 • Якщо ширина зазорів більше 5 мм, така затирка не використовується.

Плюсом виступає широкий асортимент кольорів, мінусом – схильність до руйнувань після використання хімікатів.

Фуранова

Затирання такого типу складно наноситься та складно усувається. Ось чому, перш ніж приступати до заповнення швів, необхідно покрити все облицювання воском.

При появі надлишків вони усуваються феном. Перевага від використання такої затирки така, що вона не псується після дії побутової хімії, що уможливлює регулярне проведення дезінфекції. Мінус – затирка доступна лише у чорному кольорі.

Епоксидна

Її легко очистити від бруду та пилу, вона не руйнується після взаємодії з агресивними засобами. І є широкий вибір відтінків.

Силіконова

З силіконовою затиркою легко працювати навіть новачкам. Розчин швидко зчіпляється, що запобігає появі патьоків. Легко очищується. Очевидним мінусом є погана переносимість вологи, що унеможливлює проведення прибирань.

Латексна

Затіркою такого типу легко користуватися, оскільки вона вкрай еластична і повністю заповнює кожний зазор. Стійка до впливу вологи та температури.

Єдиний недолік, під час розшивки необхідно використання знезаражувальних речовин, таких, що входять до складу антисептиків. Цей захід потрібний для запобігання розвитку цвілі.

Поради від плиточника

Для того, щоб вам не довелося міняти тільки зроблене затирання на нове, враховуйте наступні моменти:

 • Краще не використовувати затірку світлого світла в тих приміщеннях, де плитки найчастіше забруднені;
 • Найкраще використовувати затирку з епоксидки – такі шви прослужать довго. Проте, ціна на таке затирання досить висока;
 • Найдешевший варіант – скористатися цементною затиркою, а потім обробити її спеціальним засобом, який попереджає появу цвілі та розмноження бактерій;
 • Не допускайте тривалого контакту швів із водою.

Фото правильної розшивки швів плитки