Витрата затирки для швів плитки на 1м2: приклади розрахунку, скільки потрібно епоксидної затирки Церезіт (Cerezit)

Витрата затирки для швів плитки на 1м2: формула розрахунку витрат плиткової затирки + порівняльна таблиця норм витрати

Стики є слабким місцем для багатьох плиткових поверхонь. Якщо ви хочете запечатати свою плитку, варто зібрати трохи більше інформації на цю тему і, таким чином, дійти оптимального результату.

Що потрібно розглянути

Метод розрахунку залежить від конкретної суміші затирання та вказується на її упаковці; залежить від кількості плиток, їх розміру, глибини та ширини шва.

На жаль, саме при затиранні плитки часто не вибирається оптимальний матеріал для індивідуального використання. Це пов’язано, перш за все, з тим, що це зазвичай береться до речі.

Перш ніж герметизувати плитку, найкраще витратити деякий час на підготовку, щоб ви довго насолоджувалися результатом надалі.

Є багато аспектів, які відіграють певну роль у виборі та обробці затирання. По-перше, матеріал повинен відповідати плиткам – за кольором, а також за властивостями. Також слід враховувати спеціальні місцеві умови, інструкції з догляду та особисті уподобання.

Не в останню чергу має сенс заздалегідь мати ясність про майбутні дії.Наприклад, якщо кольори плиток та швів мають сильний контраст, це може бути чудовим ефектом дизайну, але також виглядає дуже неспокійним.

Виберіть ширину затирки заздалегідь

Ширина швів дає чіткі вимоги, які, хоч і не є обов’язковими, але все ж таки можуть дати орієнтацію і регулярно використовуються в контрактах з майстрами як основа для приймання будівництва.

Встановлюються наступні діапазони розмірів швів:

 • Керамічна плитка та плити сухого пресування довжиною до 10 см – від 1 до 3 мм
 • При довжині сторони понад 10 см – від 2 до 8 мм
 • Керамічна плитка та плити з довжиною сторони до 30 см – від 4 до 10 мм
 • Плити для підлоги – від 8 до 15 мм
 • Плитка з натурального каменю – від 2 до 3 мм
 • Пояси з натурального каменю та мозаїка з натурального каменю або скла – від 1 до 3 мм
 • Штукатурні шви при товщині каменю менше 12 см: від 3 до 5 мм
 • При товщині каменю понад 12 см – ширина затирання від 5 до 8 мм

Рада: як правило, чим ширші шви, тим більше сільське враження. Чим уже стики, тим однорідніша і спокійніша площа. Ширина шва також впливає на план укладання.
Який колір для затирання плитки вибрати

Увага! Щоб плитка виглядала природною у дерев’яному обрамленні, як колір затирання слід вибрати кілька нюансів темнішого коричневого тону.

Якщо ви хочете отримати максимально рівномірне враження, колір затирання повинен бути максимально схожий на колір плитки. Однак ви повинні знати, що на дуже яскравих швах забруднення та знебарвлення виділяються значно більше.

Чим менше плитки, тим значнішим стає колір затирання для загального враження. Поверхня, викладена мозаїчною плиткою, також є площею затирки зі значно більшим відсотком витрати затирки, ніж у випадку з великоформатною плиткою.

Таким чином, якщо тон шва вибраний світліший, вся поверхня стає яскравішою і навпаки. Якщо контраст кольору плитки з кольором затирання великий, все це виглядає як дрібний візерунок в клітинку.

Рада! Перевірте відтінок затирання перед затиранням плитки у висушеному стані, оскільки відтінок все ще може значно змінитись при сушінні.

Затирання декоративно прикриває дефект шва, створює видимість єдиного покриття, акцентуючи увагу на формі малюнка укладання.

Види затирання

Матеріал для використання залежить від плитки, яку ви хочете затирати. Плитка для патіо повинна відповідати іншим умовам, ніж плитка на кухні. Затирання для керамограніту не підходить для скляної мозаїчної плитки.

Тож уважно прочитайте інформацію виробника про придатність. У наступній таблиці ми узагальнили три типи затирки:

Затирання Особливості
Кварцовий розчин Кварцовий розчин дряпатиме чутливі, глазуровані поверхні при обробці і тому не повинен використовуватися при їх обробці.
Клей для плитки з високим пластиковим покриттям Скляна плитка та глазурована плитка зшиваються з високопластиковими плитковими клеями або з продуктами, які є клеєм та матеріалом затирання в одному для цієї конкретної мети.
Розчин із натурального каменю Є розчин, що спеціально підходить для натурального каменю, і навіть водопроникний тротуарний розчин, що є величезною перевагою для незапечатаних поверхонь, тому що там майже не можуть рости бур’яни.

Рада: Для оточуючих подовжувальних швів уздовж настінного підлогового з’єднання та по краях душових чашок, ванн та умивальників вам у будь-якому випадку знадобиться підходящий санітарний силікон, щоб закріпити плитки там.


Як правильно пошити плитки

Інструмент та аксесуари

 • Гумовий шпатель
 • Губка для миття піни або набір для миття плитки
 • Знімач силіконових швів
 • За необхідності також видалення цементної завіси
 1. Ретельно очистіть плитки та шви (залишки клею, плівки, папери). Після цього перемішайте клей відповідно до інструкції виробника.Зверніть увагу на час відпочинку.
 2. Нанесіть шпатель затирки на плитку, а потім зніміть по діагоналі до затирки.
 3. Коли затирка висохне, плитки можна змити губкою та великою кількістю води круговими рухами.
 4. Для плитки для підлоги також можна використовувати шламовий розчин, який просто наливається і знімається.

Очищення плитки від затирки

Підходящий час, коли шви більше не надто м’які, але надлишок затирання все ще можна добре змити. Тонка вуаль на плитці зазвичай вже помітно підсохла.

 • Час обробки виробника також підказує. Температура та вологість відіграють у цьому значну роль.
 • Увага: Не змивайте занадто рано, але не дуже пізно і не змивайте занадто багато затирки.
 • Краще почекати ще один день і не використовувати очисник на самих швах – тільки на плитках.

Зверніть увагу! Як довго плитка має висихати після затирання? Про це свідчать дані виробника, на які слід звернути увагу у будь-якому випадку.

Фото ідеальної затирки для плитки