Фуга для плитки: що це таке, властивості, види, особливості нанесення, призначення, застосування, ціна, відгуки

Фуга для плитки: як вибрати, де використовувати і яке затирання для плитки краще? Необхідні інструменти та способи нанесення

При необхідності якісного облицювання поверхонь кахельною або керамічною плиткою, необхідно не тільки звертати увагу на характеристики плитки, але й на витратні матеріали, які будуть використовуватися в процесі. Крім клейового складу також застосовується фуга для плитки.

Фуга — у народі затирка, призначена для косметичного редагування швів між плитами після укладання. Крім позитивного впливу на зовнішній вигляд поверхні, затирання також має корисні характеристики.

Характеристики фуги для плитки

У продажу є велика кількість різновидів затирок. Кожна з них має індивідуальні характеристики і рекомендується застосовувати лише за певних умов.

  • Склад може продаватися вже у готовому вигляді, у пластикових відрах. Залишається тільки відкрити відро та розпочати затирання швів.
  • Також матеріал може продаватися у вигляді порошку. Такі суміші потрібно самостійно розводити.
  • Змішування відбувається за допомогою звичайної води або латексу.
  • У другому випадку вдасться досягти підвищеної міцності, однак працювати з таким складом також буде трохи важче.

Першочергова функція затирання полягає у завершенні облицювання поверхні шляхом закриття швів між плитами. Вона є своєрідним захистом, таким чином повністю ізолюючи матеріал під плиткою від зовнішнього впливу вологи, високих температур та інших аспектів.

Ще однією функцією затирання є амортизація покриття. Вся справа в тому, що в процесі експлуатації плити можуть трохи зміщуватися в той чи інший бік. Саме тому між ними спочатку залишається невеликий простір.Після нанесення затирання вона щільно скріплює плити з поверхнею, створюючи таким чином монолітний захист. Завдяки затирці можна запобігти появі та розвитку грибка та цвілі, що дуже важливо у приміщеннях з підвищеною вологістю повітря.