Морозостійка затирка для плитки: рейтинг 2024 року ТОП-10 кращих за відгуками

Морозостійка затирка для плитки (для вуличних робіт): переваги цементних, епоксидних, латексних та силіконових затирок

При виконанні будівельних робіт на вулиці часто доводиться працювати з кахлем. Технологія досить трудомістка, тому що необхідно не тільки рівно приклеїти плитки, але й стики правильно заповнити спеціальним засобом.

Цей розчин має густу консистенцію, яка склеює та герметизує проміжки. Після висихання затирання стає твердою як бетон, не пропускає воду і не дає утворюватися цвілі. Найголовніша перевага – це стійкість до перепадів температур.

Види затирок для зовнішніх робіт

При укладанні плитки поза приміщенням часто застосовують пісок з водою, утрамбовуючи його в кілька шарів. Але такий варіант не надійний, оскільки вода просочуватиметься, кахель почне псуватися.

Необхідно вибирати для вуличних робіт склади, що підходять до морозних умов.

Морозостійкими є такі суміші:

 • Сухі цементні сірого або кольорового відтінку;
 • Епоксидні та фуранові смоли;
 • Герметики із силікону або готові фуги;
 • Латексні.

Деякі майстри роблять на своїх ділянках суміш із піску, цементу, грунтовки та шпаклівки.Таким складом можна викласти невелику ділянку і при цьому добре заощадити на матеріалах.

Цементне морозостійке затирання

Вони бувають двох видів:

 1. На портландцементі, коли розчинником є ​​вода або рідкий латекс. Склад виходить зручним для використання, висихає не швидко. Таку суміш краще наносити у шви шириною не більше 5 міліметрів.
 2. Змішані з піском. Затирання застосовують для стиків, де ширина більше 5 мм. На якість одержуваного шва впливає зернистість піску. Чим більша відстань між плитками, тим більшим має бути пісок. Колір лише сірий та білий. Такий склад не застосовують на поверхні, тому що він може зіпсувати зовнішній вигляд.

Готується затирка з піску просто, хоч і трудомістко. Вузький стик замазують сумішшю з портландцементу та добавок. Понад 2 мм цемент вже змішують з частиною піску. Універсальний пісок використовують на шви понад 9 міліметрів.

Складом лише з цементу виробляють ремонтні роботи у басейні або на терасі. Суміші переносять низькі температури до – 50 градусів), тому підійдуть для застосування в районах Крайньої Півночі та Сибіру.

Фуранова та епоксидна морозостійка затирка

Епоксидний склад містить два компоненти: затверджувач та смолу. Також додають до нього пігмент для фарбування. Плюс такої затирки в тому, що її можна розводити безпосередньо перед застосуванням та у потрібній кількості. Мінус у тому, що суміш буде лише чорного кольору.

Фуранові затирки використовують на промислових підприємствах, де необхідно облаштувати приміщення.

Для будинку така речовина не підійде, тому що з нею незручно працювати. За якістю фурановий склад вважається добрим, має такі ж характеристики, як і епоксидні смоли.

Латексне морозостійке затирання

Ця речовина коштує набагато дорожче, але має великий вибір за кольором і чудово захищає поверхню від вологи. Затирання із сучасного матеріалу дає якісний результат роботи.

Силіконові герметики

Такі суміші використовують у басейнах, де постійний контакт із водою. Силікон чудово зчіпляється з будь-якими матеріалами.

 • Добре тримають стяжку шириною до 7 мм.
 • Затирання накладають у стики між мозаїчним склом, керамікою, каменем, але з дерев’яними поверхнями та металом вона не поєднується.
 • Після застигання герметик стає еластичним і не пропускає воду та вологу.

Плюси та мінуси морозостійких затирок

Бо будівельні магазини пропонують великий вибір герметиків для плитки, то і їх позитивні та негативні властивості можуть розглядатися, виходячи з типу суміші.


Але якщо говорити про морозостійкий склад, то виділяють такі переваги:

 • Вони відштовхують воду, вологу не вбирають, тому на них не з’являються чорні плями плісняви ​​та грибка;
 • Якщо правильно підібрати затирку, то вона після нанесення не вигорятиме під дією сонячних променів, колір збережеться надовго;
 • Стійкі при перепадах температури;
 • Від механічної дії не псується;
 • Широкий вибір асортименту.

Якщо правильно наносити суміш на шви, дотримуючись всіх правил роботи, затирання довго стягуватиме стики між плитками.

Морозостійкі затирання мають деякі недоліки:

 • Ціна на таку продукцію висока;
 • Необхідні спеціальні інструменти;
 • Потрібно виконувати всі дії за інструкцією.

Якщо план роботи складний, краще звертатися за допомогою до фахівців. Це допоможе заощадити сили, і запобігтиме появі, пов’язаним з діями незручностей.

Відомі бренди морозостійких затирок

Перед походом до спеціалізованого магазину слід ознайомитися з виробниками затирок. Які мають довговічність та якість.


Найпопулярнішими вважаються такі фірми:

 1. Передова компанія Ceresit, яка понад 100 років випускає різні будівельні матеріали та інструменти. Фірма відома своїми якісними двокомпонентними складами, що мають антибактеріальні та водовідштовхувальні властивості.Стійкість до морозу у затирок також висока.
 2. Atlas, яка порівняно недавно на ринку, з 1991 року, але вже вважається найбільшою компанією. Тут виготовляють оздоблювальні та будівельні матеріали. Видів затирок фірма представляє багато: від цементних з різними добавками до епоксидних. Компанія є розробником деяких видів морозостійких затирок із захистом від бактерій.
 3. Німецька фірма Sopro відома давно, має багату вікову історію. Саме ця компанія постачає на будівельні ринки склади для робіт на вулиці. В епоксид та цемент додають блискітки та деякі відтінки для надання краси. Компанія пропонує своїм покупцям швидковисихаючі затирання, а також різні інструменти для видалення старого складу.

При оцінці якості затирок необхідно уважно вивчити їх особливості, яким буде принцип роботи з ними. Наприклад, силіконова та цементна суміш не доставить складнощів, з ними можна діяти і самому.

Але епоксидна затирка потребує певних навичок та знань, тому буде багато складнощів, якщо виконувати роботу самостійно. Отже, перед початком укладання плитки варто оцінити свої можливості.

Фото морозостійкої затирки для плитки