Епоксидні затирання LITOKOL (Літокол): двокомпонентна затиральна суміш для плитки. Склад, колірна гама, інструкція із застосування.

Епоксидні затирки LITOKOL (Літокол): колірна гама, властивості та переваги, сфера застосування + розрахунок витрати матеріалу

Зовнішній вигляд облицьованої поверхні кахельною плиткою на половину залежить від якості використовуваної затирки, а також від дотримання відповідної технології.

Велика кількість різновидів затирок може збити з пантелику, проте важливо розуміти, що далеко не кожна підійде для певних умов. Епоксидна затирка Літокол користується великою популярністю у професійних майстрів, оскільки склад зарекомендував себе з найкращого боку.

Склад затирки LITOKOL

Епоксидна затирка складається з двох основних елементів. Як основне використовується епоксидна смола, її пов’язує затверджувач рідкого типу.

Завдяки такому поєднанню компонентів затирання виходить дуже надійним і естетично красивим.

 • Варто звернути увагу, що у продажу вона присутня у нерозведеному вигляді, фактично у вигляді двох окремих компонентів, які потрібно змішувати самостійно.
 • Змішування не є складним процесом, тому з ним зможе впоратися навіть майстер-початківець.
 • Зверніть увагу, що затирання досить швидко висихає, тому розводити потрібно саме стільки матеріалу, скільки планується використовувати.
 • Готовий склад у ємності потрібно періодично помішувати, щоб він не затвердів перед застосуванням.

Після нанесення з’являється напівпрозорий міцний шар, який повністю не пропускає вологу. Ця сторона дозволяє використовувати затирання як профілактичний засіб, що перешкоджає розвитку грибка в кімнатах з підвищеною вологістю.

Можливі відтінки затирання LITOKOL

Епоксидна затирка Літокол виробляється у вигляді прозорого матеріалу, що не має власного кольору.

 • Для того, щоб надати складу певного відтінку, необхідно використовувати спеціальні барвники, які потрібно додавати до складу самостійно при змішуванні.
 • З цією метою було розроблено велику кількість барвників, що містять весь спектр сонячних кольорів, також присутні і нейтральні, такі як чорний та білий.

Допускається також додавати кварцовий пісок, за його допомогою можна впливати на рівень прозорості затирання. Крім цього у продажу присутні блиски, за допомогою яких можна створити ефект затирки, що переливається.

Використовуючи ці додаткові матеріали, можна створити потрібний колір складу, який ідеально підійде по відтінку фактично до будь-якої плитки.

Властивості затирання LITOKOL

Епоксидна затирка Літокол користується великою популярністю у майстрів через велику кількість властивостей, якими вона володіє.

 1. Рівень адгезії значно вищий, ніж в інших видів затирання. Це дозволяє не використовувати додаткові зв’язувальні матеріали, гарантуючи високий рівень надійності.
 2. Колосальна міцність після затвердіння складу. Гарантійний термін служби матеріалу складає 50 років, протягом цього часу вона може забруднюватись, проте очистити її до первісного вигляду досить легко. Крім того, вона має високу стійкість до хімічної та механічної дії. Видалити затирання без пошкодження плитки практично неможливо.
 3. Нульовий рівень поглинання вологи. Завдяки цьому матеріал також використовується як профілактичний, дозволяючи запобігти появі та розвитку грибка між кахельними плитками. Це особливо актуально в кімнатах з підвищеною вологістю, до таких, як правило, належать ванні кімнати та кухня.
 4. Екологічність, матеріал складається з двох основних компонентів, що дозволяє без побоювання її використовувати фактично в будь-яких приміщеннях. Крім того, він має стійкість до ультрафіолету, що також дозволяє використовувати цей матеріал для зовнішнього оздоблення.

Високі естетичні якості та легкий догляд, у сукупності з прийнятною вартістю роблять цей різновид затирання одним з найпопулярніших на ринку на даний момент.

Рекомендована сфера застосування затирки LITOKOL

Завдяки великій кількості корисних властивостей, а також нульовій водопроникності та колосальному терміну експлуатації зі стійкістю до ультрафіолетових променів, область застосування цієї затирки досить широка.

 • Облицювальні роботи з облаштування басейнів.Цей вид затирання відмінно підходить для подібних робіт, постійна дія вологи ніяк не впливає на термін експлуатації.
 • Роботи з облаштування приміщень з підвищеною вологістю, з постійними високими механічними, хімічними впливами
 • При роботі зі скляною плиткою класичний склад повністю прозорий, що дозволяє створити оптимальну зв’язку з прозорою, скляною плиткою
 • Затирання користується популярністю в приміщеннях, де висуваються високі стандарти чистоти. Навіть при застосуванні миючих засобів з абразивними матеріалами склад не деформується та не дряпається, зберігаючи первісний вигляд

Розрахунок витрати затирки Літокол

Вище було сказано, що термін затвердіння цього складу дуже маленький. Тому необхідно чітко розраховувати необхідну кількість матеріалу, який планується використовувати.

При розрахунку необхідно враховувати такі параметри:

 • Відстань між плитками вимірюється в мм
 • Розмір плитки, чим більша плитка, тим менше знадобиться затирального матеріалу для обробки
 • Товщина плитки, цей параметр безпосередньо впливає на кількість необхідного складу, чим більша товщина плити, тим більша глибина швів, відповідно необхідно більше затирального матеріалу
 • Фактура плити, зверніть увагу, рельєфні облицювальні матеріали вимагають більшої витрати епоксидної затирки через велику кількість нерівностей, крім того, вирівнювати шви буде значно важче

Керуючись усіма цими параметрами можна буде легко підрахувати необхідну кількість епоксидної затирки Літокол, змішати складові в рівних пропорціях.

При необхідності додати додаткові елементи у вигляді барвників або блискіток і застосувати за призначенням, закриваючи стики між плитами, утворюючи міцні та надійні шви.


Фото епоксидних затирок LITOKOL (Літокол)