Скільки сохне плитка на підлозі після укладання: час висихання + через скільки можна ходити по плитці

Скільки сохне плитка на підлозі після укладання на клей чи цементний розчин? Правильний розрахунок часу висихання кахлю на підлозі

Щоб праця з облаштування приміщень керамікою не пішла нанівець, необхідно знати оптимальний час висихання клейової суміші.

Тільки при врахуванні всіх нюансів та знанні технологічних особливостей цього процесу можна бути впевненим у стовідсотковій якості підлогового покриття, уникнувши його повторного швидкого ремонту.

Що впливає на швидкість висихання плитки

Параметри, що свідчать про тимчасовий період висихання, вказані на маркуванні засобу, що клеїть, але це орієнтовні відомості, на них істотно впливають умови, в яких проводяться маніпуляції.

Температурний режим

Температура навколишнього середовища повинна перебувати в діапазоні +5-30 градусів, тільки такі значення допоможуть повноцінній зчіпці покриттів за часом, заявленим виробником, ідеальна ж цифра +20. При мінусі на градуснику кладка не виготовляється.

Повне просушування залежить також від:

  1. Різниці температури за вікном та в кімнаті. У теплий сезон це відбудеться швидше за добу чи трохи більше. Взимку цей проміжок збільшується вдвічі, але штучно нагрівати простір не рекомендується.
  2. Нагрівання статі, чим вона вище, тим краще.
Додаткові побажання – кімнату оберігають від присутності протягів та надлишку прямого потрапляння сонячних променів.