Укладання плитки на стіни: покрокова інструкція, як класти плитку своїми руками правильно. Посібник з облицювання стін керамічною плиткою

Укладання плитки на стіни: поетапне посібник з підготовки стін та описом, як навчитися класти плитку (80 фото)

Оздоблення житлових приміщень при будівництві будинку або ремонті приміщень може передбачати використання різних підлогових та настінних покриттів. Укладання плитки на стіну – завдання не з найпростіших. Якщо у господаря будинку є відповідні знання, навички та інструменти, необхідні для виконання цієї роботи, то він може заощадити на оздобленні та ремонті свого житла. В іншому випадку краще довірити справу професіоналам.

Якщо людина бажає сама зробити цю роботу, то їй слід пам’ятати, що вибір плитки – це лише половина справи. Наступним важливим етапом є її монтаж на стіні: підбір клею, правильне розкладання, ретельне укладання і, нарешті, затирання швів.

Підготовка стін для укладання плитки

Для укладання керамічного, фарфорового або кам’яного облицювання підходять різні клейові розчини. Їх вибір залежить від типу підкладки, на яку вона укладатиметься, а також типу облицювання.

Стінну плитку можна укладати на гіпсові основи (гіпсова штукатурка, гіпсокартонні плити), цементні основи (цементні штукатурки, цементні плити та деякі інші), кладку з пористого бетону, плити OSB або стару плитку.

Але перед цим слід підготувати поверхню. Цей етап для кожного виду поверхні буде різним, тому спочатку потрібно вивчити, як це правильно зробити.

Важливо пам’ятати, що основа повинна бути рівною, сухою, міцною, несучою, стійкою, без пилу та інших забруднень. Основу слід обробити підходящою ґрунтовкою, залежно від типу та поглинаючої здатності поверхні.