Укладання плитки без швів: технологія безшовного укладання керамічної та кахельної плитки. Чи можна класти плитку без швів на стіну?

Укладання плитки без швів: від підготовки основи до затирання швів. Інструменти, матеріали та особливості виконання робіт

Самостійно укласти плитку завдання не з легких, і саме тому багато хто довіряє її професіоналам. Але таке рішення коштує досить дорого, і саме тому виконання робіт своїми руками далеко не рідкість.

Ми підготували докладну інструкцію укладання плитки без швів з покроковим фото та відео, в якому професійні будівельники розповідають, як новачкові не допустити помилок.

Основні принципи роботи з кахлем

 • Укладання з мінімальним швом 1 мм, тому що менше робити не можна з експлуатаційних міркувань.
 • Краще використовувати керамограніт (особливо добре укладати плитку великих розмірів).
 • Підстава робимо ідеально рівним за допомогою стяжки.

Матеріали

Сьогодні керамограніт з бетонним ефектом є одним із найпопулярніших напрямків як у архітекторів, так і у їхніх клієнтів.

Завдяки обробці, яка точно відтворює тактильні та візуальні характеристики надихаючого матеріалу, ці вироби забезпечують основу для відмінних внутрішніх та зовнішніх дизайнерських схем з усіма технічними характеристиками керамограніту.

Вони привносять сучасну елегантність бетону в витончену, зносостійку керамічну плитку для підлоги та стін.

Нові колекції керамограніту доступні у великому розмірі, що забезпечує вигляд елегантної інтерпретації бетону, з дрібною зернистістю, що нерівномірно з’являється на поверхні, створюючи дефектну текстуру з природним, злегка зношеним зовнішнім виглядом.


Сучасний, столичний вигляд нової колекції матеріалів ідеально підходить для дизайну інтер’єрів таких місць, як лофти, а також для яскравих, свіжих дизайнерських схем фермерських будинків та інших ексклюзивних сільських проектів.

З кольоровою гамою від білого до темно-сірого ніжних відтінків, матеріал є природним вибором для строгих інтер’єрів із британським підтекстом або для кімнат зі скандинавським настроєм.

Колірна гама точно відтворює типові відтінки бетону завдяки широкому асортименту сірих відтінків, але вона також пропонує затишний, знайомий вид плитки ручної роботи в більш теплих відтінках.

Новий продукт підходить для встановлення з мінімальними швами, завдяки великим випрямленим розмірам, а також для з’єднання внутрішніх та зовнішніх зон із поєднувальним дизайнерським мотивом.

Потрібні наступні інструменти:

 1. Мастерок.
 2. Шпателі маленькі, середні, великі.
 3. Рівень.
 4. Гумовий молоток.
 5. Інструмент для обрізки керамограніту.

Як укласти плитку на підлогу

Немаловажною умовою є виконання відповідно до технології етапів:

 • На першому етапі проводиться розрахунок матеріалів, зробити їх закупівлю та підготувати інструмент.
 • Вирівнювання основи.
 • Необхідно нанести мітки та розрізати плитку.
 • Здійснення укладання.
 • Проводимо затирання.

Ще одним варіантом є фальшпідлога – це система модульних елементів, призначених для створення підлогових покриттів для внутрішніх та зовнішніх приміщень будівель.

Ця технологія є надзвичайно практичною, тому що вона створює безперервну порожнечу під поверхнею підлоги, яка може бути використана для маршрутизації всіх технічних систем.

Завдяки гнучкості використання, простоті та швидкому монтажу та широкому спектру покриттів, він також може бути застосований при ремонті будівель і навіть може бути встановлений поверх існуючих підлогових покриттів.

Фальшпідлога – це легка суха будівельна система, що складається з поверхні підлоги з керамограніту та опорної конструкції під ним.

Практична та функціональна опорна конструкція дозволяє видалити кожен окремий керамічний модуль, прискорюючи огляд, модифікацію та технічне обслуговування заводських мереж, у той час як система також може похвалитися перевагами міцності та естетичних якостей керамограніту.

Переваги:

 1. Швидке виконання у нових будівлях та для проектів реконструкції будівель з негайною прохідністю поверхні підлоги.
 2. Гнучкість для розподілу та позиціонування технічного обладнання з інженерними лініями, що легко перевіряються, здатні до простої модифікації після встановлення.
 3. Низькі витрати щодо життєвого циклу будівлі.
 4. Гнучкість проектування з можливістю швидкої зміни вихідного проекту навіть на стадії виконання.
 5. Максимальна універсальність при переобладнанні приміщень для різних цілей.
 6. Може бути інтегрований з іншими технічними оздоблювальними конструкціями, такими як перегородки та підвісні стелі.
 7. Високий рівень естетичної персоналізації як у виборі оздоблювального матеріалу та його кольорів, так і у можливості створення дизайнів, логотипів та декоративних мотивів за запитом чи вставками з різних матеріалів.
 8. Наявність широкого асортименту аксесуарів для персоналізації статі.


Затирання швів плитки у ванній

Можливо, ви вибрали якусь гарну плитку і ставите питання, який розчин втиснути в стики між квадратами плитки. На жаль, немає жодного типу затирання, який найкраще підходить для всіх ситуацій із плиткою в душовій.

Тому, коли запитують про кращий тип затирання для швів, найточніша відповідь, яку можете отримати, звучить так: Все залежить від обставин.

 • Хоча є кілька ексцентричних людей, які встановлюють душ виключно для декоративних цілей, більшість людей використовують душ, щоб очистити своє тіло.
 • Це означає, що матеріал на стінах має бути водонепроникним. Плитка – дуже популярний вибір для стін душових кабін та стін ванних кімнат загалом.
 • Вони бувають різних варіантів, від стандартних, економічних керамічних квадратів до вишуканої плитки італійського виробництва.

Але оскільки для заповнення стіни потрібно кілька плиток, проміжки між плитками мають бути герметизовані, щоб зробити настінне покриття водонепроникним. Ось тут і вступає у справу водостійкий розчин.

Затирання – це продукт, який використовується для заповнення тріщин між плитками, які називаються швами. Іноді можна видавити його як зубну пасту, але в інших випадках можна використовувати спеціальні інструменти, щоб закріпити його в потрібних місцях.

Матеріал, який використовується для заповнення області між плиткою та ванною або плиткою та зливом душу, – це не затирання, а конопатка. Він також повинен бути водонепроникним, щоб запобігти потенційним проблемам з гниллю.

Відшліфований або нешліфований розчин – що краще?

Коли справа доходить до затирання для душу, перший вибір робиться між відшліфованою та нешліфованою затиркою. Зверніть увагу з самого початку, що це не стосується того, чи потрібно потім проходити наждачним папером.

Швидше за все, пісок є компонентом відшліфованого розчину, тоді як нешліфований розчин – не містить піску.

Затирання без піску стискається в міру висихання. У великих швах нешліфований розчин стискається достатньо, щоб відсунутися від плитки. Його слід використовувати лише у невеликих суглобах, шириною не більше 3 мм.

 • Традиційна затирка на цементній основі була затиркою за промовчанням багато років.
 • Розчин поставляється як у відшліфованому, так і нешліфованому виконанні і дуже доступний і простий у використанні.
 • Однак його поверхня легко сколювалася, покривалася плямами та цвіллю, тому доведеться запечатати його після того, як він повністю затвердіє та висохне.

Епоксидний розчин – це зроблена з епоксидних смол та порошку наповнювача дуже міцна та довговічна затирка. Вона не брудниться і не вимагає герметизації. Розчин також висихає набагато швидше ніж цементний розчин. Однак це досить дорого.

 • Плиткова підлога в душовій практична, візуально приваблива і іноді може доповнити дизайн ванної кімнати.
 • Проте плиткова підлога має багато проблем, які необхідно вирішити, щоб зберегти чисту, здорову та герметичну кахельну душову зону.
 • Затирання по краях плитки може забруднитись і навіть розсипатися. Саме тому герметизація підлоги душової кабіни з керамічної або іншої подібної плитки така важлива.

Нанесіть герметик для затирання поверх шару затирання. Він є водонепроникним, але також стійкий до рідин на масляній та кислотній основі.

Видаліть надлишки силіконової конопатки шпателем або пальцями. Ви також можете протерти надлишки силікону трохи вологою губкою. Сформуйте кутову силіконову смужку у безшовну форму. Залиште підлогу в душі сохнути щонайменше 12 годин.

Фото укладання плитки без швів