Як зняти плитку зі стіни, не пошкодивши її? Вчимося, як акуратно зняти стару кахель у ванній та на кухні без пошкоджень

Як зняти плитку зі стіни не пошкодивши її: ТОП-5 способів демонтажу плитки своїми руками. Керівництво, як зняти стару кахель зі стін

Зняти плитку зі стіни, не пошкодивши її – досить складне завдання. Така робота потребує терпіння, акуратності та точності у діях. Як правильно здійснити демонтаж старої плитки?

Які існують способи виконання якісної роботи? Рекомендації, наведені в цій статті, допоможуть знайти відповіді на всі запитання.

Демонтаж старої кахлі

Перед початком роботи необхідно з’ясувати, якими матеріалами проводилося укладання кахельної плитки. Якщо в ролі кріплення виробу застосовувалася суміш із цементу та піску, то провести демонтаж старого покриття, не пошкодивши його, практично неможливо.

У такому разі без перфоратора не обійтись. Він чудово справляється з основою цементу, але ризик пошкодити кахель присутній і у досвідчених майстрів.

  • Якщо ж плитка кріпилася на спеціальний плитковий клей, то можливість зберегти поверхню цілої та неушкодженої все-таки є.
  • Тут необхідно врахувати таке. Якщо плитка укладалася на гіпсокартон, прибрати її зі стіни, не зіпсувавши, – практично нездійсненне завдання.

Іноді в процесі роботи не вдається зберегти ні плитку, ні матеріал.Але якщо це цегляна або бетонна стіна, то проводити демонтажну роботу буде набагато простіше та легше.

Таким чином, шанс зберегти хоча б 50% старої плитки сильно зростає.