Укладання керамограніту на підлогу та стіни своїми руками: покроковий процес укладання плитки своїми руками (інструкція з фото та описом)

Укладання керамограніту: підготовка, матеріали, інструменти, розрахунок витрати, технологія монтажу та затирання швів плитки

Укладання керамограніту є досить складним будівельним процесом. Виконується при необхідності оздоблення підлогового покриття всередині будівлі та у вхідних груп.

Керамограніт є досить дорогим і важким матеріалом, тому при роботі з ним потрібно бути не тільки максимально акуратним, але й правильно підбирати інструменти з витратними матеріалами.

Список інструментів для укладання керамограніту

Укладання керамогранітної плитки дещо відрізняється від роботи з кахельними плитами. Відмінності викликані розбіжністю в параметрах. Проте технологічний процес фактично нічим не відрізняється, крім того, список інструментів, необхідних для роботи повністю ідентичний.

Насамперед необхідні будівельні хрестики. Їх можна придбати практично в будь-якому спеціалізованому, будівельному магазині. Вони потрібні для того, щоб шви між плитами були рівними, фактично є орієнтиром для укладання плит.

Варто враховувати, що товщина хрестиків може бути різною, від 1 до 10 мм. Вибрати оптимальний потрібно самостійно, виходячи з початкового задуму зовнішнього вигляду укладеної плитки.

Зверніть увагу, чим більший розмір плитки, тим більше має бути шов. Оптимальною відстанню буде від 1.5 до 3 мм. При укладанні плитки для підлоги потрібно зробити відстань від 3 мм.

Така вимога обумовлена ​​не лише естетикою, а й умовами експлуатації. На підлогове покриття досить великий тиск, шви між плитами виконують функцію амортизаторів.

Також знадобиться:

  • Міксер для укладання суміші бетону
  • Плиткоріз
  • Дрель
  • Шматочки
  • Шпателі
  • Рулетка


Це базовий набір інструментів, необхідний для якісного укладання плитки.