Плитка для ганку та сходів: правила вибору та укладання вулиці, що не ковзає, своїми руками (поетапна інструкція для початківців)

Плитка для ганку та сходів: види, розміри, кольори та матеріали виготовлення + правила укладання нековзної плитки

Багато помилково недооцінюють значення ганку та якість матеріалів для його облицювання. Але власники цілодобово ходять по ньому. Воно стає першим, що оцінюють гості. Буде дуже незручно, якщо почнуть розпускати плітки, — «У них чудовий будинок, але ганок занадто незручний ми ледь не спіткнулися».

Тому важливо ретельно вибирати плитку для ганку та сходинок, щоб вхід до будинку був красивим, комфортним та безпечним для експлуатації. Для відповідності такому опису найбільше підходить кахель. Але для забезпечення якості потрібне правильне укладання. Можна скористатися послугами майстра, але це дорого. Далі розглянемо процес монтажу власноруч.

Переваги різних матеріалів

Сучасний ринок пропонує безліч видів облицювальних матеріалів. Варто порівняти найпопулярніші, щоб зрозуміти правильність вибору.

Популярні облицювальні матеріали для ганку:

  1. Кахель. Чому цей матеріал поза конкуренцією для такого типу роботи? Відрізняється помірною зносостійкістю, стійкістю перед впливом кислоти, витримує велике навантаження. Пропонує широкі колірні та декоративні можливості. Легко монтується на будь-які поверхні, довго зберігається.Але, головне, має помірну вартість.
  2. Керамограніт. Виготовляється шляхом екструзії чи пресування з урахуванням кращих сортів білої глини. Значно перевершує кахель: за щільністю, морозостійкістю, міцністю, рівнем водопоглинання та іншими характеристиками. Але коштує набагато дорожче.
  3. Клінкерна плитка. Виготовляється виключно методом екструзії із кам’яної керамічної глини клінкерного вигляду. Відмінно витримує динамічне навантаження, агресивне хімічне середовище, температурний перепад, дуже низьку температуру, вплив води. Відрізняється захисною поверхнею від ковзання. Легко очищається і має зовнішню красу. Але вартість стримує фактор для популяризації даного матеріалу.

Який матеріал вибрати? Кахель має всі необхідні характеристики. Це достатньо для експлуатації на всій території Росії.

Як ми усвідомили виробники пропонують більш якісні аналоги, але чи варто переплачувати, якщо кахель повністю відповідає вимогам? Це питання особистого вирішення та фінансових можливостей.

Важливо: У будь-якому випадку для облицювання щаблів рекомендується укладати вибраний вид плитки, якщо температура основи не нижче +5 градусів, а відносна вологість повітря в межах 40-60%.