Стяжка підлоги у ванній під плитку своїми руками покроково: технологія заливки, гідроізоляції основи + інструкція для новачків, як зробити

Стяжка підлоги у ванній під плитку: процес заливання, нюанси монтажу та вирівнювання сухої, напівсухої або мокрої стяжки

Якщо ви надумали у ванній кімнаті покласти плитку, то потрібно буде обов’язково зробити гарну стяжку. Якщо у вас немає досвіду в цій роботі та знань, ми допоможемо розібратися в цій темі. Сьогодні ми поділимося з вами декількома способами створення стяжки вола у ванній кімнаті.

Підготовчі роботи

Деякі майстри-початківці з ремонту переконані в тому, що для заливки потрібно лише демонтувати стару підлогу, але це велика помилка. Видалення чорнової основи – це лише початок робіт перед заливкою бетонної основи.

Сміття потрібно прибрати все, причому не тільки щіткою, а й пилососом. Після цього виконуються роботи з підведення всіх необхідних комунікацій та закладання всіх тріщин і сколів, якщо вони є.

Вологозахист повинен облаштовуватися з хороших матеріалів, у такому разі ви не затопите своїх сусідів при протіканні теплої підлоги або інших сантехнічних пристроїв.

Ми б не рекомендували вам робити гідроізоляцію тільки з ПЕ-плівки, оскільки вона руйнується бетонною основою протягом року.Для кращої гідроізоляції варто використовувати бітумну мастику або полімерні склади, тому що вони краще справляються зі своїми функціями.

Гідроізоляція

Гідроізоляцію виконуйте за інструкцією:

 1. Насамперед очистіть основу від сміття та дрібного пилу — далі добре заґрунтуйте його.
 2. З обох боків слід встановити брус або профільні труби у формі літери «Т», який формуватиме маяк. Маяк потрібно розмістити рівно за рівнем стяжки. Якщо ви маєте намір залишити їх у подальшому у стяжці, то всі елементи важливо просочити захисними складами, які перешкоджають гниття. Металеві маяки потрібно обробити складами для захисту від корозії.
 3. Потім на плити накладають мастику для гідроізоляції, можна взяти прогумований матеріал, який сплавлятиметься між собою за допомогою пальника.


Види стяжки для підлоги

Напівсуха. При створенні напівсухої стяжки рекомендується застосовувати наповнювачі, завдяки яким створюється додаткове зменшення тиску на підлогу. Якщо порівнювати цей варіант із мокрою стяжкою, вона обійдеться дорожче, але висихає набагато швидше.

Спочатку готують суміш, розрівнюють по підлозі, а коли вона висохне – шліфують для видалення дефектів поверхні.

Намагайтеся хоча б 2-3 дні не ходити по підлозі, а вже потім можна буде приступити до монтажу плитки.Мокра

Такий варіант ідеально підходить для ванної кімнати, оскільки така стяжка зовсім не боїться вологості.

Під такою стяжкою можна розмістити шар теплоізоляції (наприклад, з пінополістиролу), особливо це актуально в тому випадку, якщо ви вирішили зробити теплу підлогу.

 • При замішуванні суміші треба взяти цемент та пісок у співвідношенні 1:3.
 • Для поліпшення характеристик міцності складу можна додати в суміш 5 кг клейової суміші для плитки.

Залити стяжку бажано за 1 раз. Не забудьте проткнути дротом бетонну суміш у декількох місцях, таким чином можна позбутися скупчень повітря. Далі виконується етап розрівнювання.

Пам’ятайте, що протягом 1,5 місяців важливо уникати протягів, тому що від цього можуть виникнути мікроскопічні тріщини.

Суха

Цю стяжку використовують дуже рідко у ванній, оскільки від контакту з вологою вона може сильно розтріскуватися.

Вся робота складається з таких етапів:

 1. Кладають шари щебеню та керамзиту.
 2. Засипають сухою сумішшю та вологостійкими матеріалами.

Головні плюси такої підстави:

 • На створення такої стяжки піде набагато менше сил і часу;
 • У будинку майже не буде бруду в процесі виконання робіт;
 • Плитку можна класти прямо на суху основу.

Для гідрозахисту зазвичай застосовуються папір зроблений з целюлози, який був ґрунтовно просочений бітумом.

Збірна

Вам знадобиться:

 • ГВЛ.
 • ДСП.
 • Фанера.
 • ОСП.

При створенні стяжки цього типу різні плити кладуть т у 2 шари зі зсувом стиків.

Кріпити листи можна шурупами або спеціальним клеєм для конкретного виду матеріалу. Листи важливо укладати таким чином, щоб між ними залишався зазор приблизно 1,5 см, він заповнюється демпферною стрічкою.

Створюють стяжку так.

 1. Прокладають гідроізоляцію, засипають керамзит, ущільнюють саморобною дерев’яною віброплитою, рівняють та укладають 1 шар плит. Зсув стиків має бути не більше 20 см.
 2. Кожен лист 2 шари обробляють клейовим складом. Весь 2 шар надійно фіксується шурупами. Після цього стики шпаклюють та ґрунтують.

Плаваюча

Такий тип основи вважається незалежним і дуже надійним, тому що стяжка відмінно скріплюється з основною та прилеглими поверхнями. Основні плюси цієї стяжки полягають у тому, що підлога добре звуко- і теплоізолюється, а шар, що вирівнює, не змінює форму з плином часу.

 • Під час монтажу для початку облаштують основу, видаливши з нього пил і добре відмив.
 • При виявленні нерівностей, відколів та тріщин їх заповнюють цементним складом, а потім добре шліфують такі ділянки.
 • Після цього підлога просочується антисептичними засобами, а потім починають розмічати майбутню стяжку.
 • По обидва боки стіни вирівнюють бічні орієнтири.

Роботи з вологозахисту проводяться із застосуванням мастики на основі бітуму. Прилеглі ділянки стін на 15-20 см теж обробляють рідкою гідроізоляцією, при цьому важливо не забути про стрічку, що амортизує, яка гаситиме температурну деформацію основи.

Для армування застосовують зазвичай металеву сітку. Потім розставляються маяки і вся основа ретельно бетонується та розрівнюється.

Монтаж стяжки на дерев’яній основі

На підлогу з дерева монтується лише нескладна стяжка. Для її створення знадобиться товста поліетиленова плівка, цемент М350, пластифікатор та гарний річковий пісок.

 • Насамперед епоксидною шпаклівкою закладаються всі тріщини, місця з’єднання дощок грунтовно закладаються силіконовим герметиком. Через 5 годин підлога замазується вологостійкою ґрунтовкою.
 • Якщо ви хочете, щоб підлога прослужила у ванній кімнаті якомога довше, то в цементну суміш варто додати якісь пластифікатори, вони додадуть стяжці міцність і деяку пластичність.

Після заливки важливо дати підлозі просохнути 2-3 дні, потім вже можна буде зайнятися монтажем плитки.

Ми сподіваємося, що ця стаття допоможе вам в облаштуванні стяжки під плитку. Бажаємо вам успіхів у роботі!

Фото стяжки підлоги у ванній під плитку