Куточки для плитки: 185 фото ідей та варіантів оформлення стиків кахлю + основні правила вибору куточків та використання

Куточки для плитки: який краще вибрати? Види, призначення, способи оформлення стиків кахлю у ванній та на кухні, класифікація

Останнім часом під час ремонту використовують плитку. При ремонтних роботах є елемент-куточок для плитки. Це особливий профіль, призначений для завершеного естетичного вигляду.

Застосовується для з’єднання поверхонь плитки. Він приховує всі помилки місць з’єднання, заповнює шов у місцях з’єднання. Серед професіоналів ще можуть називати «розкладка» або «три».

Розкладка плитки під куточки

Процес облицювальних робіт приміщення починають із розкладки. Визначення кількості матеріалу залежить від багатьох факторів стану стін, кутів та підлоги. Починають розкладку з поверхні найпомітнішої стіни. Потім переступають до стіни, що примикає.


Розкладка дозволяє вивести складні геометричні форми.Золоте правило розкладки:

 1. Стикування плитки тільки із зазором;
 2. На стику двох поверхонь використовують обрізану плитку. Ширина, якою має бути більше, ніж половинка цілої частини. Таким чином, можна приховати нерівність стіни;
 3. Перед початком роботи необхідно зробити певний запас хрестиків різної товщини;

Верхній шов має бути якомога вже. Такий спосіб застосовується для маскування нерівності стіни;

Види куточків конфігурації

Куточок складається з перфорованої основи та лицьової частини. Перфорація в основі призначена для склеювання плитки та поверхні стіни.

Усі куточки можна розділити на:

 • Зовнішні. Відносять естетичну функцію завершеності ремонту. У поперечному перерізі профіль має вигляд англійської літери «V»;
 • Внутрішні

Застосовуються для облицювання внутрішніх кутів увігнутої форми. Відносять функцію вирівнювання кутів. Профіль у поперечному перерізі нагадує букву «Г». Призначені для захисту від гострих кутів.

Округлена форма служить для захисту стіни від появи цвілі.

 1. Різновид. Розрізняють за різними характеристиками.
 2. Розмір. Мають однакові розміри: Сім, дев’ять, одинадцять міліметрів.
 3. Алюмінієві. Самий широко використовується куточок. Гармонує із будь-яким дизайнерським інтер’єром.Мають високо міцність, антикорозійну, мають малу вагу. Витримує великі механічні навантаження.
 4. Пластикові куточки. Найдешевший матеріал. Дуже гнучкий, що дозволяє застосовувати за різних форм. Величезний асортимент кольорової гами. За всіх своїх плюсів не дуже міцний.
 5. Керамічні куточки. Найдорожчі, екологічні профілі. Чудово поєднуються з керамічною плиткою. Виготовляють із червоної та білої глини, так само як саму плитку. Поверхня зверху покрита сумішшю розплавленого скла та оксидів металів. До недоліків належить низька ударна міцність. Через це часто з’являється сколи.

Конструктивні особливості куточків для плитки

Розрізняють:

 1. М’які елементи. Застосовують у роботі з будь-якими поверхнями. Це пластиковий профіль із силіконовим краєм;
 2. Жорсткі. Профіль з металу та алюмінію. Мають природний колір, досить дорогі;
 3. Напівжорсткі. Пластиковий, легкий профіль із величезним асортиментом кольорової гами.

Молдинг

В даний час певний інтерес дизайнерів проявляється до молдингу. Декоративна деталь у вигляді об’ємної гладкої або візерункової планки. Застосовують для декорування різних просторів, створюючи завершений вигляд у цілому.

Відмінно ховає всілякі дефекти, застосовують для приховування стиків та швів. Широке застосування знайшли металеві та пластикові молдинги.

Для створення дизайнерських ідей, для надання розкоші обробці квартири використовують керамічні деталі. Для створення стилю ретро цікаві латунні та хромові деталі.

Поділ зон

У дизайнерських ідеях виникає потреба поділу зон. Наприклад, при переході кухні у вітальню, використовують поєднання плитки та ламінованої підлоги. Простий варіант переходу – використання порога.

Може мати різні технічні властивості. При монтажі використовують профіль, який зазвичай приєднується кріпленням. З’єднання площин застосовують гнучкий профіль. Широке використання набуває використання суміші спеціального клею та дрібної крихти коркового дерева.


Вибір кутника для плитки

Необхідно:

 1. Чітко знати напрям дизайнерського рішення;
 2. Підрахувати кількість кутів у кімнаті. Купуємо куточки завжди на дві-три штучки більше;
 3. Обов’язково мати зразок своєї плитки, що допоможе вибрати гідний товар за кольором та розміром;
 4. Важливо знати, що прикриватиме куточок. Цілу чи різану.

Кожен куточок має своє маркування. За якою можна визначити розмір та товщину. Це допоможе визначитись із вибором.

Встановлення куточка

Монтаж проводиться на плитку шляхом приклеювання куточка.

 • Недосвідчені облицьовувачі можуть склеїти куточок і склеювану поверхню, використовуючи багато герметика.
 • Такий процес монтажу куточка неправильний. Для розкладання необхідно обрізати приблизно на сорок п’ять градусів з кожного краю.
 • Тоді внутрішні стики з’єднаються красиво. Встановлення кутового профілю – процес не дуже складний, потребує уважності та акуратності.
 • Особливо легкий монтаж пластикового профілю та металевого профілю. Приклеюють на спеціальний клей або силіконовий герметик.

Як правило, зовнішній куточок прикріплюють, коли одна сторона повністю фанерована.

Перед обробкою іншої сторони поверхні встановлюють куточок, ширина якого повинна співпадати з розмірами плитки. Прикриває всі вади. Тріщини, що з’явилися, заповнюємо спеціальним плитковим клеєм.

Внутрішній куточок використовують набагато рідше. Монтаж не відрізняється від встановлення зовнішнього куточка. Клеєм на герметик або спеціальний клей для плитки.

Демонтаж кутника

Це не бажаний процес. Якщо це потребує дизайнерський проект. Він дозволить закрити доступ вологи у внутрішні кути. Пожвавити інтер’єр, зробити з Вашої старої кімнати абсолютно новий варіант, наблизити до досконалості. Тоді починаємо.

Знежирюємо та просушуємо стик кута та новий куточок. Наносимо вологостійкий чи керамічний клей. Акуратно приклеюємо куточок до поверхні. При виявленні тріщин та порожнеч заповнюємо їх акриловим клеєм, для надійної фіксації та герметизації.
Фото куточків для плитки