Як різати плитку без сколів у домашніх умовах? Покрокова інструкція з вибору техніки різання, інструменту та диска для болгарки

Як різати плитку без сколів: поетапне керівництво, як правильно і яким диском пиляти кахель болгаркою в домашніх умовах

Починаючи ремонт у ванній кімнаті, кухні або інших місцях, де планується укладання плитки, важливо знати, як правильно працювати з нею. Для якісної кладки важливо підібрати правильні матеріали, такі як клей, суміш для затирання швів та інше.

У процесі проведення робіт потрібно обрізати плитку, але як і чим? У цій статті буде розглянуто, як різати плитку болгаркою.

Чим різати плитку без сколів

Найпоширенішим інструментом, який використовується для різання плитки, є болгарка. Цей інструмент є практично в кожному будинку і добре справляється з обробкою плитки.

Для різних матеріалів та обсягів робіт використовуються різні пиляльні диски.

  1. Найбільш бюджетний варіант насадки для болгарки. Різати плитку таким диском не рекомендується. Через матеріали, з яких виготовлений пиляльний диск, його ширини та шорсткості при різанні на плитці залишається багато сколів та інших механічних пошкоджень. Потрібна додаткова обробка матеріалу.
  2. Сталеві пиляльні диски відрізняються тим, що під час різання вони сильно гріються і потребують регулярного охолодження. Для обробки плит можна використовувати сталеві диски із алмазним напиленням.Такий варіант залишає рівний зріз та не допускає механічних пошкоджень.
  3. Суцільні сталеві диски відмінно підходять для різання плитки. Вони не залишають пошкоджень і чудово справляються зі своєю роботою. Крім того, бічною стороною диска можна відшліфувати зріз плитки.
  4. Металеві сегментовані. Цей вид дисків використовується для обробки каміння або тротуарної плитки.
  5. Універсальні диски, які використовуються для роботи з будь-якими матеріалами та поверхнями. Мінусом такої насадки є велика кількість пилу під час робіт.