Розміри керамічної плитки для підлоги та стін: стандартні розміри кахельної плитки для кухні, ванної та фартуха

Розміри керамічної плитки: основні стандарти для стін та підлоги. Схема розрахунку кількості плитки на квадратний метр

Виділяють величезний різноманітний вибір різних плиток. Їх застосовують для укладання підлог або стін на кухні у ванній кімнаті так само в коридорах. Все залежить від бажання покупців, де і де вони будуть проводити укладання плитки.

Плитка може бути різних розмірів, форм, якості виробника. Від цього залежатиме ще й вартість цього товару. Цю статтю хочемо присвятити саме керамічній плитці та поговорити про неї докладніше. Вона є товаром, який виготовляється із суміші глини та інших натуральних компонентів. Спочатку вони спресовуються під тиском, а потім вирушають у піч для випалювання.

Види керамічної плитки

Керамічна плитка буває наступних видів:

  • Майоліка
  • Фаянс
  • Котто
  • Клінкер
  • Червоний грес

Це основні види кахлів, які мають великий попит серед покупців. Давайте докладніше поговоримо про кожного з них.


Майоліка має великопористу фактуру.Вона виготовляється із червоної глини. Ця плитка покривається непрозорою глазур’ю. На який можна нанести зображення. Цей варіант кахлю можна використовувати для укладання стін у приміщеннях, де рівень вологості буде низьким.

Фаянс багато хто знає як біла кераміка. До її складу входить біла глина. Лицьова сторона кахлю покривається глазур’ю. Ця плитка виходить шляхом подвійного випалення. Цей варіант плитки можна використовувати в сухих приміщеннях для покриття стін та підлоги.

Котто плитка виходить із червоної глини. Цей варіант кахлю виходить шляхом одного випалу. Поверхня її схожа на горбики. Дана модель найбільше використовується для укладання внутрішніх підлог. Іноді цей різновид кахлю можна спостерігати на відкритих підлогах або фасадах.

Плитка, що має різнобарвну ущільнену основу, називається клінкер. Вона проходить один випалення. Цей варіант кахлю має велику товщину, а також дуже стійкий до хімікатів.

Її можна використовувати для укладання зовнішніх та внутрішніх підлог та фасадів. Якщо у Вас є басейн, цей варіант плитки також можна застосувати.

Червоний грес виходить із червоної глини. Багато покупців знають цей варіант плитки як керамограніт. Вона проходить один випалення. Її застосують для перетворення внутрішніх та зовнішніх підлог.