Укладання тротуарної плитки своїми руками: покрокова інструкція з фото та описом для початківців, як укладати плитку

Укладання тротуарної плитки своїми руками від А до Я: дренаж, вибір основи, розмітка доріжок, розміщення бордюрів

Людині, яка бажає самостійно зайнятися укладанням тротуарної плитки, дана покрокова інструкція сприятиме заощадити фінанси та дасть значні рекомендації щодо роботи, що виробляється.

Сама технологія укладання є ідентичною, що при викладанні пішохідної стежки, що створення майданчика для паркування автомобіля. Навіть матеріал не впливає на процес роботи плитки з бетону або полімерний склад. Головною умовою під час виконання робіт є погода, при випаданні опадів працювати не можна.

Особливості укладання тротуарної плитки

Монтаж плитки для тротуарів дає можливість не вдаватися до робіт, пов’язаних із бетонуванням та іншими процесами обробки, що вимагають контактувати із вогкістю. Особливо, якщо ґрунт має достатню несучу здатність.

Дільниця з проблемним ґрунтом потребує бетонування для створення жорсткої подушки та рівномірно розподілити навантаження на ґрунт.

До проблемного ґрунту можна віднести:

  • Свіжий насип;
  • Суцільна глина;
  • Пилоподібний пісок;
  • Складний рельєф.

На грунті з піщаною, скелястою, гравійною, суглинистою суспензією достатньо зняти дерн і підсипати відповідним матеріалом:

  • Для стежок підійде пісок або відсів;
  • Для паркування щебінь.

Щоб можна укладати в природному стані, пісок потрібно спочатку рясно зволожити і утрамбувати.

Варто ще врахувати, що навіть на рівній ділянці потрібно робити ухил бруківки, бо плитка не вбирає вологу, а матеріал є водонепроникним, а воді від дощу та паводків треба кудись стікати.

blockquote>

Чорнозем дає велику усадку, тому його потрібно позбутися. Також необхідно позбавлятися коріння рослин, оскільки вони можуть порушити рівність плиткового покриття.