Укладання ПВХ плитки: покрокова технологія по укладання своїми руками на підлогу плитки + огляд всіх видів, плюсів та мінусів матеріалу

Укладання ПВХ плитки: процес монтажу самоклеючої, із замком і на клею плитки на дерев’яну або бетонну основу (95 фото)

Укладання ПВХ-плиток має велику кількість нюансів та рекомендацій. Цілком можна сказати, що працювати з цим типом плитки найскладніше, порівняно з іншими видами плиток.

Підготовка облицювального матеріалу

До приміщень, у яких укладатиметься плитка цього типу, пред’являються особливі вимоги. У тому випадку, якщо в кімнаті є система теплої підлоги, її потрібно відключити за 2-3 дні до початку робіт.

 • Включати її можна також через 2-3 дні після остаточного висихання складу.
 • При цьому варто враховувати, що максимальна температура нагрівання підлоги системою не повинна перевищувати 27 градусів за цельсієм, це дуже важливо.
 • На момент робіт у приміщенні має бути від +15 до +20 градусів за цельсієм, воно має опалюватись.

При цьому рівень вологості не повинен перевищувати 60%.

Також не повинно бути протягів у приміщенні, тому що це негативно позначиться на якості виконаної роботи.

Підготовка плитки

У тому випадку, якщо її транспортували за температури нижче 0 градусів за цельсієм, її потрібно тримати запакованою в приміщенні протягом доби.

Якщо температура при транспортуванні була досить низька, перші 24 години потрібно тримати плитку запакованою в приміщенні, наступні 24 години її потрібно розпакувати та тримати у відкритому вигляді.Подібні маніпуляції допоможуть плитці акліматизуватися, уникнути розтріскування поверхні через різкий перепад температур.

Підготовка підлоги

У рамках підготовки чорнової підлоги потрібно також враховувати велику кількість нюансів. Насамперед міцність має бути не менше 15 МПа. Крім того, поверхню потрібно ретельно вирівняти, допускається використання додаткових матеріалів, але вони також повинні відповідати вимогам про міцність.

Вирівнювання здійснюється за допомогою водостійкої ґрунтовки. Перевірка повинна здійснюватися двометровим правилом, це дозволить визначити відхилення, якщо його буде допущено.

При підготовці підлоги для подальшого укладання пвх-плитки варто враховувати, що подібні плити не можна укладати на старий матеріал.Укладання на стару плитку не дозволить досягти потрібної міцності.

Перед нанесенням ґрунтовки необхідно переконатися в чистоті чорнової підлоги. Потрібно прибрати пил та всі забруднення, тільки після цього наносити ґрунтовку та вирівнювати поверхню.

Необхідні інструменти

Для того, щоб правильно та якісно укласти пвх-плитку, потрібно використовувати весь перелік необхідних інструментів та засобів.

Серед них:

 • Рулетка
 • Канцелярський ніж
 • Олівець
 • Кутник
 • Будівельне правило
 • Шпатель для клею зубчастого типу
 • Шнур для відбиття
 • Валик гумовий

Це базовий набір інструментів та засобів, які застосовуються при підготовці чорнової поверхні, нанесення розмітки та укладання плитки.

Покроковий монтаж плитки (інструкція)

Насамперед виконується розмітка чорнової підлоги. Спочатку визначається центр приміщення, після чого від центру проводяться діагоналі, після чого від центру потрібно виконати лінію, яка визначатиме напрям укладання.


Схема укладання визначається виходячи з початкового проекту, це може бути класичне укладання, або будь-який цікавий візерунок.

 1. На цьому етапі потрібно розкласти всі плитки відповідно до схеми. Після цього потрібно перевірити, щоб усі плитки знаходилися на своїх місцях та не було порушень. Якщо була припущена помилка, доведеться переробляти певну ділянку малюнка. Це особливо складно, якщо на плитці нанесений графічний візерунок. Його складання є дуже трудомістким процесом, який рекомендується довірити професіоналу.
 2. На цьому етапі, у процесі поклейки потрібно виключити потрапляння сонячних променів на плитку та використані витратні матеріали. Це необхідно для того, щоб не допустити нерівномірне висихання клейового складу.
 3. Укладання має здійснюватися від центру. Застосовується зубчастий шпатель для якісного укладання клеючого складу. Зверніть увагу, клей наноситься тільки на те місце, на яке буде укладена плитка у цей період часу. Необхідно не допускати висихання клею, і тим більше нанесення складу в 2 шари.
 4. Пересування працівника, який займається укладанням, має здійснюватися у певний бік по вже укладеній плитці. Це дозволить додатково притиснути плитку для кращої адгезії, а також суттєво оптимізувати робочий процес та уникнути забруднення чорнової підлоги.
 5. Наклеювання плиток повинно здійснюватися акуратно, плитку пвх протирають сухим ганчірком, після чого акуратно притискають до поверхні з клейовим складом. Потрібно ретельно стежити за якісним з’єднанням плитки з поверхнею, постійно перевіряти рівність укладеної плити. Клей, що проступає, видаляють за допомогою м’якої губки, це дозволить акуратно зняти надлишки, не пошкодивши плитку і не залишивши на ній слідів.
 6. Зверніть увагу, при укладанні плити біля стін необхідно здійснювати підріз поверхні плити. Це робиться для того, щоб між плитою та стіною була відстань від 3 до 5 мм. Така відстань необхідна для створення амортизаційного шва, такого ж, як і між плитами.
 7. У місцях, де відбуватимуться комунікації, потрібно виміряти та вирізати отвори для труб. Рекомендується зайнятися цим на етапі розмітки, тому що потім буде складніше.

Після того, як усі плити будуть викладені, необхідно залишити їх до повного висихання клею. Вологе прибирання фанерованої поверхні може проводитися лише через 24 години після укладання.

Приступати до повної експлуатації покриття можна лише через дві доби.За цей час склад остаточно висохне та схопиться, забезпечивши надійне кріплення плитки з поверхнею.

Рекомендації від майстра

Розраховуючи потрібну кількість плитки, рекомендується враховувати невеликий запас. Це робиться на той випадок, якщо 1-2 плитки будуть зіпсовані під час укладання.

У такому разі їх можна буде замінити, бо буде невеликий запас. Те саме стосується витратних матеріалів.

Фото укладання ПВХ плитки