Укладання плитки на ДСП та ОСБ: як правильно приклеїти, чим обробити і чи можна класти плитку на фанеру чи OSB-плиту

Укладання плитки на ДСП та ОСБ: покрокова інструкція, як покласти та чим приклеїти кахель + схема підготовки поверхні

Зробити свій будинок теплим, затишним, енергозберігаючим – мрія кожного забудовника. Використання сучасних матеріалів для утеплення стін та підлоги дозволяють вирішити питання економії енергоносіїв. ДСП і ОСБ мають низьку теплопровідність, високу звукоізоляцію і сприяють створенню в приміщенні оптимальної вологості.

Їх широко використовують при внутрішній обробці, але вони мають непривабливий зовнішній вигляд.

Виникає закономірне питання: чи можна поверхню деревно-стружкових плит облицьовувати плиткою? Можна, але для цього необхідно врахувати три технологічні особливості при укладанні плитки на ДСП та ОСБ.

Особливості деревинно-стружкових плит

ДСП та ОСБ плити виготовляють із деревної стружки довжиною до 15 см методом пресування. У ролі сполучного використовують формальдегідні смоли з додаванням до 8-15% наповнювачів, які підвищують вологостійкість деревини.

В орієнтовано-стружковій плиті (OSB) волокна розташовані шарами, перпендикулярними один одному. Це дозволяє підвищити міцність виробу на вигин утричі.

Плити мають властивості деревини, вони збільшуються у розмірі при підвищеній вологості, набухають, коробляться, розшаровуються. Від вогкості на поверхні утворюється цвіль, грибок, що викликає її гниття. Тому їх не можна використовувати у приміщеннях із підвищеною вологістю.
Властивості плит:

  • Низька вологостійкість, вологість досягає 15%,
  • Збільшення до 30% розмірів під час набухання,
  • Висока міцність на розрив,
  • Боїться механічних пошкоджень,
  • Підвищена гнучкість,
  • Низька теплопровідність,
  • Висока звукоізоляційна та шумопоглинаюча здатність.

Дерев’яні плити міцні, жорсткі матеріали, але мають підвищену гнучкість. Тому їх укладати доцільно на рівне бетонне покриття або жорстко фіксувати на каркас стіни.