Укладання плитки на фанеру на підлогу своїми руками поетапно: технологія по укладання підлогової керамічної плитки, кахлю та керамограніту

Укладання плитки на фанеру на підлогу: покрокова інструкція з описом, чим приклеїти плитку для підлоги, як закріпити і укласти

Фанера вважається не дуже підходящим матеріалом для укладання на нього керамічної плитки. У сучасних багатоповерхових будинках її укладають на бетонну, цегляну, іншу тверду штукатурену основу. Цей спосіб перевірений часом, багаторазово випробуваний, надійний, не викликає нарікань на якість матеріалів, роботи. У деяких випадках вирівняти чорнову основу під плитку бетонною стяжкою неможливо.

Подібна ситуація виникає в одному, двоповерхових будинках з деревини з дерев’яним перекриттям над підвалом, між поверхами, на балконах, лоджиях. Спорудження міцного бетонного перекриття створює надмірне навантаження на фундамент будівлі, колоди зрубу, особливо у місці кутових з’єднань. Зруб поступово стискається, деформується, на внутрішній штукатурці, обробці утворюються тріщини.

Фанеру використовують також як теплоізоляційну підкладку під плитку. Теплопровідність бетону з наповнювачем із подрібненого природного каменю (щебеню, гравію) – 1,51 Вт/(м·град), а клеєної фанери – 0,12-0,18 Вт/(м·град) (залежно від сорту деревини) , тобто фанера за теплоізоляційними властивостями разів у 10 краще за бетон.