Як класти плитку у ванній на підлогу: покрокова інструкція, як правильно покласти кахельну плитку для підлоги ванній кімнаті (80 фото)

Як класти плитку у ванній на підлогу? Поради фахівця, як вибрати розкладку, а так само зробити стяжку під плитку своїми руками

Одне з найпрактичніших покриттів для підлоги в будинку – це плитка або кахель. Таке покриття довговічне, не змінює свого естетичного вигляду через багато років, не боїться вологи, тому багато господарів будинків обробляють плиткою підлоги у ванній кімнаті.

Все ж процес укладання цього матеріалу нелегкий, потрібно наслідувати певні рекомендації, щоб по завершенню порадіти гарному виробу своїх рук.

У статті розповідатиметься про кроки з укладання плит, особливості роботи, можливий дизайн, на це особливо потрібно звернути увагу майстрам-початківцям.

Що врахувати під час вибору плитки

Для вибору плитки на стіни упор робиться на декоративну особливість, а для матеріалу на підлогу особливо враховуються властивості міцності.

Плитка для підлоги проводиться згідно з ГОСТ 6787-2001. У цьому документі прописано фізико-механічні властивості плиток на підлогу. Ще кахель повинен мати хімічну стійкість до деяких видів розчинів.

  • Важливе значення приділяється розміру та товщині кераміки для підлоги. Плитка для підлоги виготовляється за формою квадрата або прямокутника.
  • Найменша товщина плитки, розробленої для застосування підлоги у ванній дорівнює 7,5 мм. Всі предмети з меншою товщиною розраховані на облицювання стін.

Для вибору розміру кахлю потрібно орієнтуватися на розміри ванної. Для маломірних кімнат краще підібрати кераміку невеликих розмірів, така обробка виглядатиме дуже гармонійно і візуально розширить кімнату.

Для великих ванних приміщень краще придбати велику плитку у формі квадрата або прямокутника.

Рекомендація! Вибираючи обробку для підлоги у ванну, потрібно придивитися до лицьової поверхні. Гладкі, глянсові зразки – вибирати не варто, адже підлога стане дуже слизькою і збільшиться ризик отримати травму, особливо на мокрій поверхні. Найкраща структура – ​​трохи рельєфна та шорстка площина.