Екран під ванну із плитки своїми руками: як зробити? Покрокова інструкція з виготовлення, встановлення та монтажу

Екран під ванну з плитки своїми руками — огляд кращих варіантів виготовлення екрану з пластику, кахлю та кераміки, 73 фото

Навіть елегантний санвузол викликає розчарування, якщо його ванна не доповнена екраном. Популярні акрилові купальні не мають цього недоліку.

А ось чавунні та сталеві аналоги йдуть з оголеними ніжками чи каркасом. Це непорозуміння можна легко усунути.

Актуальність екрана під ванну

Перш ніж братися за встановлення екрана, варто з’ясувати його необхідність. Якщо санвузол виконаний у ретро-стилі, а купальня стоїть на вигнутих бронзових ніжках, то останні краще не приховувати.

Також екран заважає доступу до сифона для ванни. Звичайно, у глухій перегородці завжди можна створити люк. Головне, щоб завершений проект виправдовував гроші.

Сам екран вирішує такі завдання:

  • Завершення інтер’єру;
  • Візуальне збереження простору;
  • Маскування інженерних комунікацій;
  • Звукоізоляція ванни (актуально для сталевих моделей);
  • Створення ніш для зберігання різних речей.

Складність зведення екрану залежить від конкретної мети (хоча тематична конструкція може вирішувати кілька завдань одночасно).Наприклад, при доповненні сталевої моделі екраном, купальню можна спочатку перевернути догори ногами та обробити будівельною піною.

Остання зменшить шум від контакту води з металом. Також демонтаж ванни актуальний для укладання плитки. Адже якщо кахель не буде покладений по всій площі санвузла, то крайні «оголені» ряди з часом зносяться через попадання вологи.

До речі, екран сприяє збереженню вологи під купальною. Тому напередодні його зведення необхідно обробити стіни та підлогу плиткою, оновити систему вентиляції, визначитися з кількістю та якістю дверцят-люків.