Дизайн плитки для ванної кімнати (150 фото): приклади дизайну ванної в сучасному стилі для маленького або великого розміру приміщення

Дизайн плитки для ванної кімнати: правила комбінування кольору та стилю (150 фото). Приклади наймодніших поєднань 2024 року

Плануючи дизайн плиткового покриття для ванної кімнати, необхідно враховувати правила створення дизайну, також варто враховувати специфіку приміщення, в якому проводитиметься ремонт.

Плиткове покриття використовується для ремонту ванної кімнати досить давно. Обумовлено тим, що плитка не пропускає вологу, таким чином перешкоджаючи утворенню та розмноженню цвілі та грибка, таким чином зберігаючи чистоту та свіжість у кімнаті. Крім того, таке покриття дуже легко очистити від будь-якого забруднення, і виглядає це дуже красиво та естетично.

Особливості новинок дизайну плитки для ванної

Існує кілька правил планування дизайну плитки для ванної кімнати, яких необхідно дотримуватись, щоб створити гарний та сучасний інтер’єр у приміщенні.

  1. Незалежно від того, якого розміру ванна кімната, необхідно віддавати перевагу світлим відтінкам кахельної плитки. Справа в тому, що її використання значно практичніше, ніж темна плитка. Найчастішим забрудненням у ванній кімнаті є сольові плями, вони утворюються після висихання води, тому що в ній міститься невелика кількість солі.На темній плитці такі плями будуть дуже помітні, що унеможливить фактично щоденне прибирання всієї ванної кімнати.
  2. Розмір плитки також має велике значення. Тут діє проста закономірність: що більше плитка — то краще вигляд приміщення. Це пов’язано з тим, що з великих плиток значно менше швів між одне одним, що створює враження монолітних покриттів. Крім того, шви в цьому випадку значно простіше замаскувати із сучасною різноманітністю затиральних матеріалів, створених для цих цілей.
  3. Велике значення має фактура покриття плитки. Для ванної кімнати краще підійдуть матові або напівматові матеріали. Вони створять сучасний стильний дизайн. Непоганим варіантом буде суміщення матового та глянсового покриття на одній плиті. Такі переливи допоможуть створити унікальну атмосферу у ванній, що також позитивно позначиться на зовнішньому вигляді.
  4. Не рекомендується використовувати додаткове декорування, різноманітні малюнки, бордюри та інші атрибути, покликані прикрасити приміщення. У старих дизайнах 2000-х років це мало велику популярність, проте зараз все це тільки псує сучасний дизайн.
  5. Якісне укладання облицювальної поверхні робить не менше 50% роботи зі створення якісного та красивого зовнішнього вигляду. Довірити цей процес найкраще професіоналу, він правильно розподілить та наклеїть плитку на поверхнях.

При самостійному укладанні великий ризик зіпсувати покриття, особливо якщо немає досвіду та відповідних знань.