Приховані люки під плитку: як зробити ревізійний люк з натискним відкриванням + як правильно приклеїти плитку

Приховані люки під плитку: поетапна інструкція з виготовлення люка своїми руками. Визначення розмірів та підбір матеріалів

Прихований люк є сантехнічним прорізом, що зливається зі стіною повністю, при цьому не порушуючи загальне проектування приміщення. Відкриття такого люка відбувається через слабке натискання, оскільки ручка на його поверхні не передбачена.

У конструкції є спеціальний екран, розташований зовнішньо і може бути виготовлений із різних матеріалів:

  • Плитка;
  • Панель ПВХ;
  • Лінолеум;
  • Декоративний камінь;
  • Дзеркальна поверхня;

Існують також приховані люки під фарбування, які монтуються під час проведення ремонтних робіт та їхнє зафарбовування відбувається одночасно зі стіною.

Види прихованих сантехнічних люків

Вбудовані. Застосовуються при встановленні в попередньо підготовлених отворах з наступним облицюванням. Класифікація здійснюється з урахуванням майбутнього розміщення люка.

  • Стінний. Один із найпопулярніших видів прихованих отворів, що мають безліч варіацій. Останнім часом найпоширеніший варіант-це кріплення за допомогою магнітів.
  • Підлоговий. У технології виготовлення використовуються виключно міцні металеві пластини, глибиною від 27 до 76 мм.У деяких випадках їх просто приховують під килимком у ванній кімнаті. Головною особливістю таких видів люків є їх висока міцність, щоб мати можливість витримати навантаження, створюване людьми.
  • Стельовий. Такі люки дуже легкі і міцні завдяки тому, що основною їх частиною є полегшений алюмінієвий профіль. Дана конструкція гарантує безпеку та довговічність.

Водопровідний. Найчастіше монтуються у вбиральні, душових або ванних приміщеннях для забезпечення відповідного управління водопровідною та каналізаційною системою. Оздоблення відбувається із застосуванням плитки, керамограніту або мозаїки.

Герметичний. Головним призначенням такого типу люків є можливість забезпечення захисту від проникнення води у місцях за ними. Проте практично немає прототипів, здатних повною мірою відповідати цим вимогам. Щодо герметичними є люки з наявністю силіконового ущільнювача за умови механічної обробки щілини між дверцятами та рамою спеціальним пастоподібним матеріалом (герметиком), так само як і отвори для підлоги, оснащені подвійним шаром ущільнювача.

Двостулкові.Різновид споруд, що використовуються для стін і стель і мають дві стулки ідентичних або відмінних по ширині розмірів. Виготовлення відбувається за індивідуальними вимірами на замовлення.

Підвальні. Характеризують собою алюмінієву підлогову установку зі знімною поверхнею або залізні люки, що мають дверцята із замаскованими люверсами та газові амортизатори.

Під ванну. Дані моделі відрізняються способом відкриття. Як правило, це стулчастий, прорізний або люк зі знімними дверцятами.