Що таке слеб із дерева: особливості застосування, виготовлення, призначення. Чим слеб відрізняється від інших матеріалів?

Що таке слеб – все про матеріал та його створення своїми руками. 115 фото кращих ідей використання слебу в інтер’єрі

Слеб походить від англійського слова «slab», яке перекладається як плита, або тонка заготівля матеріалу з оригінальним малюнком. Спочатку так позначали професійним терміном специфічну продукцію каменеобробних підприємств у вигляді листового полотна, отриманого з мінералу.

Сучасні майстри виготовляють такі модулі з деревини. Їх формують із рівного спила вздовж стовбура дерева. Головна відмінність цього варіанта полягає в наявності ділянок з корою, недосконалостей структури матеріалу у вигляді тріщин та різних борозен. Естетичну цінність таким виробам додає асиметрична геометрія, яка наголошується на додатковій обробці фактури.

Особливості матеріалу

Застосування різних методів виділення природного походження та недосконалостей деревини – робить такі слеби особливо популярними для виробництва меблів та предметів декору інтер’єру.

  • Поціновувачі екологічних матеріалів вибирають цей матеріал завдяки унікальній формі та візерунку, створеним природою.
  • Довгий термін служби професійно обробленого полотна та способи гармонійно поєднуватись з будь-яким стилем інтер’єру приваблює багатьох дизайнерів.
  • Технологія, що застосовується майстрами, дозволяє виготовляти злеб практично з усіх видів матеріалів.

Однак найчастіше застосовуються цінні породи деревини, які відносяться до преміальної цінової категорії.