Системи вирівнювання плитки (СВП): як користуватись, і що це таке? Чи коштує вона своїх грошей, плюси та мінуси системи

Системи вирівнювання плитки (СВП): огляд сучасних систем для укладання. Детальна інструкція, як користуватися інструментом

Викладання керамічної плитки дуже складний і копіткий процес, що вимагає від майстра максимального зосередження на процесі. Системи вирівнювання дозволяють трохи полегшити і навіть систематизувати цей процес, а також підвищити якість вирівнювання.

Від правильно покладеної плитки залежить рівність підлоги та наявність різних виступів, про які людина може спіткнутися. Існує велика кількість подібних систем для вирівнювання, кожну з яких краще використовувати у певних умовах.

Професійні майстри зазвичай використовують системи із зазором не більше 3 мм, тому що це стандарт. Однак за необхідності можуть використовуватися системи із зазором 2 мм.


Переваги використання СВП

Розглянемо переваги використання системи вирівнювання у ремонті:

  • Система надає можливість якісного налаштування плитки великого формату
  • Значно полегшує роботу з настінним облицювальним покриттям
  • Дозволяє запобігти осіданню плитки в процесі схоплювання клею, що позитивно позначається на рівні покриття
  • Суттєво економить час за рахунок використання системи
  • Запобігає відскоку плитки
  • Запобігає перекісу дерев’яної дощатої плитки
Але крім переваг є й недоліки. Найбільш значущим є висока вартість деяких систем вирівнювань, що унеможливлює і недоцільне використання їх у домашніх умовах, тим більше самостійно.

Крім цього, у деяких випадках використання подібної системи може значно збільшити час, необхідний для якісного викладання плитки.

Саме з цих причин подібні пристрої дуже рідко використовуються при ремонті в житлових приміщеннях, вартість і витрати часу та коштів на спеціаліста, який має навички роботи з подібним пристроєм, не виправдовують мети ремонту маленького приміщення.

Зважаючи на це, найчастіше можна побачити подібну систему при обробці великих приміщень.