Затирання швів плитки на стіні: покрокова інструкція, як затирати своїми руками керамічну та кахельну плитку + поради, як підібрати колір

Затирання швів плитки на стіні своїми руками: технологія підготовки швів та нанесення затирки на кухні або у ванній кімнаті

Коли монтаж плитки завершено, можна переходити до затирання міжплиткового простору. Завдяки цим маніпуляціям вдається надати естетичного вигляду керамічного декору, а також запобігти зростанню патогенних мікроорганізмів у порожнечах.

Цей процес вимагає певної вправності та вільного часу. При дотриманні технологічного процесу та правильного підбору затиральної суміші вдається продовжити експлуатаційні якості керамічного оздоблення.

Як вибрати затиральну суміш для плитки

Зовсім недавно для заповнення швів між плитками вибирали суміші на основі цементу та піску. Сьогодні у будівельних відділах можна зустріти великий вибір сухих компонентів, які забезпечують якісний плитковий шов.

Окрім красивого зовнішнього вигляду, вони дозволяють запобігти поширенню цвілі. Справа в тому, що грибок за умов підвищеної вологості має властивість швидко розмножуватися.

Під час своєї життєдіяльності він виділяє токсичні сполуки, які при регулярному вдиханні можуть стати причиною захворювань дихальної системи.Сьогодні для заповнення швів передбачено два різновиди затирання. Вони поділяються на:

  • Цементні;
  • Епоксидні.

У кожного типу є свої плюси та мінуси. При виборі необхідно враховувати обсяг вологості у приміщенні. Для кожного простору передбачений набір компонентів у складі затирки.