Товщина керамограніту для підлоги: докладна інструкція з укладання для початківців + чому вартість залежить від товщини плитки

Товщина керамограніту: загальний опис матеріалу. Оптимальні розміри і товщина плитки для підлоги, калібрування, застосування

Приміщення з внутрішнім та зовнішнім візерунковим оздобленням завжди привертали увагу своєю особливою красою, акуратністю, незвичайною колірною гамою. Матеріалами для обробки служило дерево, камінь, керамічна плитка або кахель. Плитка – особливо цікава. Її використали вже у другому – третьому тисячолітті до нашої ери. З глини виготовляли пластини та обпалювали їх за високих температур.

На лицьову сторону наносили товстий (до 10 мм) шар кольорової глазурі, завдяки якій плитка ставала не лише красивою, а й міцнішою. Перші зразки були знайдені в Межиріччя Тигра та Євфрату. Гарні мозаїки з керамічної плитки прикрашали стіни, підлогу храмів, палаців.

Властивості керамограніту

До цього часу керамічна плитка не втратила своєї популярності. Вона застосовується для зовнішніх та внутрішніх робіт. Широка кольорова гама, чудові картини з плиток, призначені для різних приміщень, чудова практична довговічна прикраса різних інтер’єрів.

Технології її виготовлення удосконалилися. Кахель для стін роблять із суміші глини, піску, додаткових матеріалів, яку обпалюють у формах. На отримані пластини наносять емаль і знову випалюють.

Складніший процес – виготовлення міцної кахельної плитки для підлоги.

  • Для досягнення високої щільності, зменшення пористості матеріалу на початковому етапі використовують потужний прес.
  • Відпресовані плити покривають емаллю і один раз обпалюють за більшої температури.
  • Утворюється витривала підлогова кахельна плитка.

Для квартир, приватних будинків, офісів кахель дуже добре підходить. Він вимагає значних витрат; служить довго, абсолютно не змінюючи свого вигляду; гарний, різнокольоровий; екологічно чистий, безпечний; стійкий до температурних перепадів та вологи.