Як очистити керамічну плитку: ефективні способи, як відмити на стінах і підлозі кахельну плитку від бруду, що вївся.

Як очистити керамічну плитку: 9 способів, як відмити у ванній та на кухні своїми руками від бруду, застарілого жиру та нальоту

Керамічна плитка є одним із найпоширеніших матеріалів для облицювання стін приміщень будь-якого призначення: від ванних кімнат та кухонь до офісів. Популярність обумовлена ​​характеристиками виробу, які лише покращуються у міру розвитку технологій.

Плитка служить довго, приховує дефекти стін, одночасно роблячи їх естетичнішими. Залежно від текстури вона чудово вписується у будь-яку обстановку та атмосферу. Слабке місце керамічного облицювання – вона приймає на себе головні удари життєдіяльності людини, вбирає всі види бруду, кіптява, жир, поступово втрачаючи свою колишню привабливість.

Саме тому плитка потребує регулярного ретельного догляду та періодичного чищення. Нижче наведено способи видалення різних видів забруднень з кераміки, у тому числі після ремонту.
Методи та засоби очищення керамічної плитки

Умовно всі способи видалення забруднень з плиткових стін можна розділити на три основні групи:

 1. Побутова хімія та засоби гігієни. Загальнодоступні порошки, відбілювачі та інші суміші, що використовуються в господарстві.
 2. Спеціальні засоби.
 3. Методи механічного чищення із застосуванням додаткових інструментів.

Кожний спосіб добрий для окремого випадку і типу забруднення. Тому коротко необхідно розглянути всі варіанти.

Миючі засоби для плитки

Найпростіший спосіб читання кахлю. Гель для миття посуду чи мило (крім господарського) розчиняються у питній воді. Потім цим складом обробляються легкі забруднення і плитка протирається сухою ганчіркою.

Цей метод недостатньо підходить для видалення застарілі плям. За наявності таких необхідно звертатися за допомогою до спеціальних засобів для плитки, що містять активні речовини, що борються з багатьма видами забруднень.

Увага! Перед покупкою слід уважно вивчити інструкцію та з’ясувати для якого типу плитки найбільше підходить конкретна продукція.Це залежить від класу хімічної стійкості кахлю.

Добре показують себе при видаленні жирових плям содовий та оцтовий розчини, але в деяких випадках їх застосування може несприятливо позначитися на швах між плитками, зруйнувавши застарілу затирку, на якій часом і тримається покриття.

Екологічні засоби для очищення плитки

Найбезпечніший для здоров’я людини і чистий засіб, що щадить для покриття, – це лимонна кислота. Мається на увазі як порошок, струм і безпосередньо сік, отриманий зі шматочка фрукта. Він добре позбавляє кахельні стіни від вапняного нальоту, жирних плям, залишаючи після себе приємний аромат у приміщенні як бонус. Переваги лимона:

 • Не викликає алергічної реакції при контакті зі шкірою, на відміну від хімічних складів;
 • Безпечний для дихальних шляхів;
 • Легко змивається зі стін та підлоги навіть невеликою кількістю вода, не залишаючи білих плям.

Найбільш ефективні та дієві засоби

Деякі рідини та склади з аптечок та господарських шаф на перевірку виявляються найкращими усуненнями цвілі та застарілих плям з плиткових покриттів. Але через їхню особливу хімічну агресію користуватися ними часто і регулярно не рекомендується.

Застосовувати лише в окремих випадках. До таких належать:

 • Нашатирний спирт;
 • Розчин перекису водню;
 • Хлорний порошок.

Складники цих засобів вступають в активну реакцію з плямами, що глибоко проникли в кераміку, розм’якшують їх і дозволяють видалити водою. Зловживання хімікатами нашкодить плитці, погіршить її фізичні характеристики та зовнішній вигляд.

Інші способи

Витравити із структури кераміки сторонні речовини можна тиском гарячої пари. Пароочисник не лише видаляє бруд, а й знешкоджує мікроорганізми, які своєю життєдіяльністю псують облицювальний матеріал.

Інший сучасний засіб очищення – меламінова губка, яка не вимагає використання речовин, що чистять, будучи таким сама по собі. Щоб видалити нальоти та неглибокі відкладення, не потрібно докладати значних фізичних зусиль, лише протерти плитку вологою ганчірочкою після застосування губки.
Важкі місця

Найскладнішими для очищення є шви між елементами кладки. Повернути їм первозданний вигляд і колір можна лише застосуванням жорстких засобів на зразок нашатирного та етилового спирту або спеціальних гелів.

Однак вони не дають стовідсоткову гарантію бажаного результату. В особливо важких проблемних випадках затирання доведеться видаляти стамескою або малярним ножем. Після цього наносити новий.

*Увага! Цю операцію не рекомендується здійснювати, якщо керамічній кладці понад 15 років.

Очищення після ремонту

Універсальні засоби не завжди підходять для приведення кахельного покриття до ладу після ремонтних робіт. Різні будівельні склади впереміш і окремо покривають плитку, швидко засихають і вбираються, а потім важко видаляються.

Але проти таких забруднень є свої методи боротьби.

 1. Клей. Головне не дати встигнути йому засохнути, тоді можна обійтися вологою ганчіркою та гумовим шпателем. А якщо ні, то доведеться змочувати затверділі сліди від клею аміаком або оцтом.
 2. Грунтівка. Також краще не чекати на засихання. Кахель від неї очищається надзвичайно складно із застосуванням агресивних розчинників, ацетону.
 3. Затірка.Попадає на поверхню плитки під час кладки. Волога ганчірочка під рукою – чудовий засіб позбавлення від надлишків.

Силіконовий герметик. Тут можна розглянути два способи видалення:

 • Механічний. Товстий шар відпрацьованого матеріалу зрізається ножем.
 • Хімічний. Застосовується у місцях чутливих до зовнішніх впливів (акрилова ванна тощо). У цьому випадку потрібно звернутися до автомобільного змивання. Підійдуть інші розчинники*.

Важливо! При використанні рідин, що чистять, порошків і гелів необхідно зіставляти чутливість конкретного керамічного виробу до агресивних елементів зі складом і властивостями засобу.
Фото найкращих засобів для очищення керамічної плитки