Як клеїти ромбом стельову плитку: правильна схема розкладки для початківців. Покрокова інструкція з фото та описом

Як клеїти ромбом стельову плитку: особливості укладання плитки своїми руками по діагоналі. Ділимося секретами з чого почати

Стеля, прикрашена стельовою плиткою, – явище поширене, особливо якщо йдеться про людей, які звикли робити ремонт самостійно і без витрати великих коштів.

Плитка з пінопласту виглядає дуже симпатично та гідно, а головне – бюджетно.

Переваги використання плитки з пінопласту

Дешевизна: далеко не кожен може дозволити собі облицьовувати стелю дорогими матеріалами, а такий варіант виглядає досить-таки пристойно;

Легке обклеювання: для проведення подібних робіт не потрібні спеціальні засоби або особливі матеріали, також поклеїти її можна, не володіючи особливими навичками;

Приємний зовнішній вигляд: покупцеві доступні різні плитки різних кольорів, відтінків і фактур.

Види плитки для стелі

Існує три різновиди плитки з пінопласту, кожен з яких відмінно підходить для облицювання поверхонь:

 • Пресована: такий виріб відрізняє доступна ціна та багатий вибір кольорів та фактур.
 • Безшовна (інжекційна): такий вид плитки буде дорожчим, ніж попередній, оскільки його відрізняє більша щільність елементів.На зворотному боці, що клеїться до стелі, є розмітка, відповідно до якої необхідно проводити поклейку. Поводитися з таким матеріалом буде важко для новачків.
 • Екструдована: найдорожча плитка. Її відрізняється гладкою поверхнею, що добре підходить для приміщень з підвищеним рівнем вологи.


Переваги діагональної викладки плитки

Діагональна викладка має попит не тільки тому, що це виглядає цікаво, але й з наступних причин:

 • Візуальне збільшення простору: якщо приміщення не може похвалитися великою квадратурою, такий варіант ідеально підійде для вас, тому що ромбики зорово подовжують стелю, отже, розширюючи і саму кімнату;
 • Приховування нерівності стін: інакше кажучи, якщо форма кімнати не прямокутна, де всі стіни паралельні один одному, а, припустимо, вони умовно повторюю форму трапеції, то саме викладання плит по діагоналі допоможе приховати всі нерівності та не акцентувати на цьому увагу;
 • Оригінальність і вишуканість: якщо використовувати кілька різних кольорів і фактур, то можна досягти вельми незвичайного інтер’єру.

Однак, варто врахувати такі факти, що при такій викладці витрата матеріалу зросте, тому що деякі плити доведеться підрізати.

На додачу, плити повинні йти з фаскою – між ними має бути видно шов. Для безшовних виробів такий спосіб укладання є безкорисним, оскільки не буде досягнутий бажаний ефект.

Необхідно попередньо зробити точну розмітку на робочій поверхні, потім з тією ж точністю розкроїти плитку. У свою чергу, така умова витрачає велику кількість часу.

Розрахунок матеріалу

Стандартний розмір пінопластової плитки дорівнює 50 см завширшки та довжини. Тобто площа одного елемента дорівнюватиме 0,25 м2.

 • Набагато простіше виконати розрахунки, коли приміщення збудовано у формі прямокутника.
 • Тоді необхідно буде з’ясувати площу самого приміщення, перемноживши ширину на довжину.
 • Отримане значення достатньо буде розділити на площу плитки, і тоді ви отримаєте число, що дорівнює необхідній кількості плитки.

Складніша ситуація з кімнатами нестандартних форм. У такому разі доведеться заміряти всі сторони, складати схему, скласти всі отримані розміри та розділити їх на площу плитки.

Розмітка

Розмітка дозволяє визначити точне розташування та нахил кожного елемента. Без неї категорично не можна розпочинати роботу, оскільки ви ризикуєте зіпсувати всю роботу. Використовуйте спеціальний малярний шнур для проведення розмітки.

Розмітка від центру кімнати

При такому способі розмітки вам потрібно буде визначити центр стелі.

 • Щоб це зробити, знайдіть середину кожної стіни та з’єднайте їх між собою.
 • Точка перетину двох ліній і буде центром.
 • Потім, кожен кут поділіть ще на половину, щоб вийшли кути по 45 градусів.
 • Ось вони й зададуть напрямок для обклеювання.

Розмітка від люстри

На жаль, люстри не завжди розташовуються строго посередині стелі. Тому, щоб не зіпсувати результату і ніжка люстри не виявилася посередині плитки, краще буде за точку відліку вибрати саме її.

Початок викладки

Дослідні майстри рекомендують починати викладку від центру кімнати. Тим не менш, не виключений і той варіант, де допускається поклейка від кута кімнати.

Для проведення такого поклейки необхідно дотримуватися певних правил:

 1. Плити повинні бути попередньо розрізані по діагоналі.
 2. Половина елемента клеїться у кут.
 3. Бічний бік цілої плитки повинен бути прикріплений до відрізаного фрагмента.

Поклейка плитки по діагоналі

Для роботи вам знадобляться наступні інструменти:

 • Канцелярський ніж;
 • Клей;
 • Будівельний олівець;
 • Торганець.Перед початком поклейки перевірте поверхню:

 • Займіться видаленням старого покриття з метою забезпечення якісного зчеплення плит та поверхні;
 • Тріщини або нерівності потрібно зашпаклювати;
 • Двічі обробіть стелю ґрунтовкою, щоб запобігти появі цвілі під фрагментами. Тільки після повного висихання можна приступати до поклейки.

Клей наноситься на плитку таким чином: відступіть від краю пару сантиметрів, тонким шаром нанесіть суміш на краї фрагмента, нанесіть трохи на середину. Після цього прикладіть елемент до поверхні. У разі прояву надлишків клею усуньте їх ганчір’ям.

Залежно від того, яким клеєм ви вирішили скористатися. Має місце врахувати деякі особливості. Наприклад, при використанні універсального клею після того, як ви нанесли його на тильний бік елемента, вам потрібно почекати близько 2-3 хвилин, поки клей не зчепиться.

Після, можна прикладати плиту на 15 секунд до поверхні. Є варіант використовувати акрилову шпаклівку або рідкі цвяхи, але під час роботи з ними розкриваються інші особливості.Помилки під час монтажу стельової плитки

Помилкова розмітка і, отже, неправильний центр. З цього можна зробити висновок, що до однієї стіни примикатимуть цілі фрагменти, а до іншої – половинчасті.

Неправильний розрахунок кількості необхідного матеріалу. Як уже згадувалося раніше, для діагонального облицювання знадобиться більша кількість плит, приблизно на 20% більше від розрахунку.

Неправильний кут. Матеріал повинен лежати під кутом 45 градусів. Інакше у вас вийде крива поклейка, ефект не той і вам доведеться переробляти.


Фото поклейки стельової плитки ромбом