Клінкерна плитка: плюси та мінуси, види та застосування, переваги матеріалу та покрокова технологія правильного укладання

Клінкерна плитка: що таке та як вибрати? Вчимося робити обробку фасаду своїми руками (технологія правильного облицювання будинку)

Плитку часто вибирають для оздоблення приміщень та фасадів будинків. Її також цінують як міцне та естетичне облицювання сходів, балконів та терас.

Клінкерна плитка підходить як для класичних, так і для сучасних композицій, а її численні переваги спонукають покупців дедалі частіше зупиняти на ній свій вибір.


Що таке клінкерна плитка

Клінкер – це будівельний матеріал із глини, отриманої із природних родовищ. Саме від якості цієї глини найбільшою мірою залежить якість клінкеру.

У процесі виробництва також використовуються інгредієнти, що впливають на колір клінкеру та його міцність.

  • Клінкерна плитка виготовляється з глини та піску, що надає їй характерного червоного кольору.
  • Її формують механічно або вручну, хоча перший метод є більш поширеним.
  • Потім клінкер обпалюється при дуже високій температурі, близько 1000 ° C, що, у свою чергу, забезпечує відмінні властивості клінкерної плитки.
  • При виробництві клінкерної цегли використовуються ті ж інгредієнти та метод, але вона має дещо інше застосування, ніж плитка.

Клінкерну плитку можна використовувати у поєднанні практично з будь-якими будівельними матеріалами. Облицювання плитки приклеюється до поверхні стіни за допомогою дуже гнучких морозостійких клеїв, а потім заливається відповідним розчином.

Клінкер також вимагає використання просочення, крім того, слід ознайомитися з рекомендаціями виробника щодо вибору клею для монтажу плитки. Препарати з додаванням вапна не рекомендуються, оскільки вони можуть спричинити непривабливий наліт.

Варто звернути увагу на деталі, адже цей вид плитки є досить дорогим вкладенням у порівнянні з керамогранітом.