Укладання теплої підлоги під плитку своїми руками покроково: види та порядок монтажу + поради, як грамотно провести укладання

Укладання теплої підлоги під плитку: поетапна інструкція, як вибрати теплу підлогу та виконати монтаж системи своїми руками

Електрична тепла підлога – це система опалення, що давно використовується в багатоквартирних і приватних будинках. Така підлога дозволяє рівномірно розігрівати поверхню підлоги, а потім нагрівати приміщення таким чином.

Тепла підлога підходить майже під всі існуючі покриття, це може бути ламінат, паркетна дошка, ковролін і навіть плитки зі штучного каменю. У цьому матеріалі ми розповімо вам про особливості укладання теплої підлоги під плитку.

Вибір нагрівального елемента

Кабель, що гріє. Для облаштування теплої підлоги можна використовувати кабелі 2 видів:

  • Резистивні. Такі кабелі по всій довжині виділяють однакову кількість теплової енергії. Їх головний недолік у тому, що з перегріві кабелю підвищується ймовірність згоряння кабелю. Двожильний кабель коштує дорожче, але його легко укладати. Якщо приміщення має невелику площу, то можна використати і одножильний варіант.
  • Саморегулюючі. Такі кабелі вважаються найтехнологічнішими на сьогоднішній день, тому що вони здатні регулювати температуру нагріву орієнтуюсь на власний ступінь нагріву та ефективність тепловіддачі. Такий варіант кабелю, що гріє, вважається найдорожчим, зате він точно прослужить вам 5-10 років.

Укладання гріючих кабелів виконується 2 методами – змійкою та равликом.